et
en
Teksti suurus:
A A A

Põrgupõhja retke topeltvõit läks Pärnumaa malevasse

12.07.2015
Võitjad
Autor: Päivi-Pääsu Kreutzwald
Läbi aja ühe raskema Põrgupõhja Retke võitis Pärnu malevkonna meeskond koosseisus Siim Vahkel, Erik Sempelson, Ove Leheste ja Lauri Laapas. Teiseks tulid Vändra ja kolmandaks jäid Tallinna maleva Põhja kompanii võistlejad.
 
Pärnu malevkonna võistkonna liikme Siim Vahkeli sõnul nõudis tänavuse retke läbimine tõsist pingutust. „Rada oli küll kiire, kuid samas ka väga raske. Tõsist peavalu valmistas meile vastutegevus, eriti esimesel päeval. Õnneks suutsime nende kavatsused juba varakult läbi näha ning ei jäänud neile kordagi vahele,“ ütles Vahkel. „Võidu tõid meile hea meeskonnatöö ja kõrge moraal,“ lisas ta.

Võistluse start anti Vana-Vigala lähedal asuva Lätimetsa metsavennapunkri juurest ning finiš oli Eidaperes Kassivõllimäel. Retke pikkus oli linnulennult seitsekümmend viis kilomeetrit, mille võistkonnad pidid läbima varjatult ning etteantud ajagraafikus. Samuti tuli neil täita rajale märgitud kontrollpunktides erinevaid ülesandeid.

„Tänavune võistlus kujunes erinevate asjaolude tõttu tõepoolest üheks raskemaks meie retke ajaloos,“ tunnistas Andreller. „Seetõttu on kõik tänavusel Põrgupõhja retkel osalenud võistlejad kohe kindlasti ka tunnustust väärt,“ ei olnud ta kiituse jagamisega kitsi.

Kokku osales jõukatsumisel kakskümmend kolm võistkonda, kelle hulgast katkestas ainult kaks. Võistluse peakorraldaja Martin Andrelleri sõnade kohaselt näitab see, et rada oli keeruliste ilmastikuolude ning raske maastiku kiuste siiski jõukohane valdavale enamusele võistlejatele.

Põrgupõhja Retk on oma nime saanud metsavendade vastupanuorganisatsiooni Relvastatud Võitluse Liidu Vigala vallas asunud staabipunkri järgi. Võistluse peakorraldaja on MTÜ Põrgupõhja Risti Selts, keda toetavad Kaitseliidu Rapla ja Pärnumaa malevad. Võistluse kajastuse eest kandis hoolt Kaitseliidu ajakiri Kaitse Kodu.