et
en
Teksti suurus:
A A A

Põrgupõhja retke võitis taas Pärnumaa maleva Vändra võistkond

10.07.2016
Autor: Karri Kaas
Tänavusel sõjalis-sportlikul jõukatsumisel Põrgupõhja retk saavutas esikoha taaskord Kaitseliidu Pärnumaa maleva Vändra võistkond koosseisus Kristo Sinivee, Peedu Perner, Kristo Pihlak ja Henri Noormets.
Järgnesid neile samuti Kaitseliidu meeskonnad. Tallinna maleva Kalevi malevkonna võistkond sai teise koha ja kolmandaks jäi Rapla II võistkond.

Kolm päeva väldanud retkel pidid võistlejad liikuma varjatult, vältides vastutegevuse varitsusi ning patrulle. Lisaks tuli osalejatel täita kontrollpunktides erinevaid metsavendluse ning üleelamisega seotud ülesandeid.
Kokku osales võistlusel kakskümmend võistkonda põhiliselt Kaitseliidust ja kaitseväest, aga ka mujalt. Lisaks lõid kaasa veel kaks Naiskodukaitse Rapla ringkonna võistkonda ning külalismeeskond Rootsist.
 
„Tänavune retkega võib igati rahule jääda,“ ütles võistluse peakorraldaja Martin Andreller. „Võistlus oli jõukohane praktiliselt kõigile osalejatele, mille üle on võistluse organisaatoritel ülimalt hea meel,“ lisas ta.
 
Põrgupõhja Retk on oma nime saanud metsavendade vastupanuorganisatsiooni Relvastatud Võitluse Liidu Vigala vallas asunud staabipunkri järgi. Võistluse peakorraldaja on MTÜ Põrgupõhja Risti Selts, keda toetavad Kaitseliidu Rapla ja Pärnumaa malevad. Võistluse kajastuse eest kannab hoolt Kaitseliidu ajakiri Kaitse Kodu.