et
en
Teksti suurus:
A A A

Põrgupõhja retklema!

13.06.2015
Juuli teisel nädalavahetusel startival Põrgupõhja retkel saab proovile panna oma üleelamisoskusi ning metsavennatarkusi.
Kuigi igasuvine Põrgupõhja retk mõjub paljudele võib-olla natuke liiga militaarselt, siis tegelikult on selline mulje pisut ekslik. Sõjaline mekk on asjal küll juures, kuid seda rohkem organisatoorse poole pealt.

„Rajal peaks hakkama saama iga vähegi matkamisest tõsisemalt huvituv inimene,“ on võistluse peakorraldaja Martin Andreller veendunud. „Põrgupõhja retk on selles suhtes unikaalne, et meie fookuses on rohkem üleelamisoskused ning metsavennatarkused, mitte sõjalised teadmised. Seetõttu minnakse rajale muuhulgas ka ilma relvadeta,“ lisab ta.

Kaitseliitlaste ja kaitseväelaste suurt huvi võistluse vastu on seletatav sellega, et Põrgupõhja pakub neile head võimalust lihvida oma oskusi enne augusti alguses toimuvat Kaitseliidu rahvusvahelist sõjalis-sportliku jõukatsumist Admiral Pitka luureretk.

„Nende näol on tegemist põhimõtteliselt oma ala tõeliste entusiastidega, kellele alla jäämist ei peaks militaarvaldkonnas natuke vähem kodus olev inimene sugugi pelgama,“ arvab Andreller.

Tema sõnul on võistluse peamiseks eesmärgiks ikkagi üleelamisoskuste tutvustamine ning ajaloo meenutamine. „Põrgupõhja retk sai kunagi ellu kutsutud sihiga hoida üleval mälestust Eesti vastupanuliikumisest, mistõttu on võistlusel toimuv tihedalt läbi põimunud metsavennaelu erinevate tahkudega,“ selgitab retke tagamaid Andreller.

Põrgupõhja retk toimub tänavu 09.-12. juulini Raplamaal. Võistlejad moodustavad võistluse ajaks üksiku metsavendade salga, kelle põhiülesandeks on kolme päeva jooksul
liikuda varjatult ja etteantud ajagraafikus, läbides kontrollposte Vana-Vigalast Eidaperesse.

Võistlus on mõeldud täiskasvanutele. Võistkonna suurus on viis inimest, neli tegelikku võistlejat ja esindaja. Võistlusest võivad osa võtta kõik terved ja tugevad  täiskasvanud alates 18. eluaastast, kes on end eelnevalt registreerinud.
 
Põrgupõhja retke peakorraldaja on MTÜ Põrgupõhja Risti Selts, keda toetavad Kaitseliidu Rapla ja Pärnumaa malevad. Võistluse kajastuse eest kannab hoolt Kaitseliidu ajakiri Kaitse Kodu! Vt lähemalt võistluse kodulehelt.