et
en
Teksti suurus:
A A A

Priit Silla saab kõrge tunnustuse

05.02.2009
Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves kinnitas 2009. aasta riiklike teenetemärkide saajad. Teiste seas saab autasu kaitseliitlane, Kaitseliidu Sakala maleva propagandapealik, noortejuht, muinsuskaitsja ja vabadusvõitleja Priit Silla.
Priit Silla astus Kaitseliitu 1993. aastal. On Kaitseliidu Sakala maleva Kärstna rühma asutajaliige ja oli Kärstna kooli noorkotkaste rühma looja ja juht seitse aastat. 1999. aastal asus tööle Kaitseliidu Sakala maleva noorteinstruktori ametikohale.

Priit Silla sulest on ilmunud artikleid Kaitseliidust, muinsuskaitsest ning eesti ohvitseride käekäigust. Samuti on ta kirjutanud ülevaated “Kaitseliidu Sakala Malev 1937-2002” ja “Kaitseliidu Sakala Malev 2002-2007” ja koostanud muu hulgas õpilastele brošüüri “Vabadussõja radadel”. On Kaitseliidu juubeliks välja antud raamatu ”Eesti eest!” Kaitseliidu Sakala malevat puudutava peatüki autor.

Alates 2000. aastast on Priit Silla toimetajana välja andnud kord kuus ilmuvat Lõuna-Eesti Kaitseliidu malevate ajalehte «Oma Maa» Priit Silla on ka kirjutanud Vabadussõja-teemalisi lühinäidendeid.

Priit Silla eestvõtmisel on Viljandimaal kultuuriliselt ning ajalooliselt olulistele kohtadele püstitatud mälestuskive ning tema algatusel korraldatakse ajaloolisi lahinguid ja vabadusvõitlejaid meenutavaid näidislahinguid ja matku.

Eelmise aasta mais ajalehele “Sakala” antud intervjuus ütleb Sakala maleva propagandapealik Priit Silla, et tema elu põhimissioon on olnud kommunismi õõnestamine. (Loe lisaks: http://www.sakala.ajaleht.ee/200508/laupaev/inimene/5033447.php)

Priit Silla on sündinud 1940. aastal Pärnus. Kasvas üles Virumaal ema onu peres. Lõpetas 1959. aastal Rakvere 1. keskkooli ja astus samal aastal Tartu ülikooli. 1962. aastal arreteeriti ja 1965. aastal vabanes vangistusest. 1968. aastal võeti vastu ülikooli kaugõppesse ning 1970. aastal lõpetas selle eesti filoloogi diplomiga. Alates 2006. aastast on Priit Silla pensionil.

Priit Sillale määras president Toomas Hendrik Ilves Riigivapi V klassi ordeni.

"Eesti Vabariigi 91. aastapäeva eel tänab ja tunnustab meie riik oma teenetemärkidega inimesi, kes on hoidnud, edendanud ja kindlustanud Eesti iseseisvust," kirjutas president Ilves riiklike autasude andmise otsuse eessõnas. "Me täname ja tunnustame neid, kelle teod on aidanud Eestil saada targemaks, suuremaks, paremaks, edukamaks ja hoolivamaks," sõnas president.