et
en
Teksti suurus:
A A A

Raske admiral Pitka luurevõistluse on katkestanud kaheksa võistkonda

07.08.2015
Rootsi võistkond jalgu tohterdamas
Autor: Ene Vokk
Rahvusvahelist admiral Pitka luurevõistlust juhib peale kolmandat päeva Kaitseliidu Pärnumaa maleva II võistkond Pärnumaa maleva I võistkonna ja Tallinna maleva Kalevi malevkonna võistkonna ees.
Praeguseks on läbitud 8 kontrollpunkti, ent mitteametlikus edetabelis ei kajastu veel läbitud luureülesande punktid, mis võivad anda kaaluka osa võistluse punktiarvestuses.
 
Parim välisvõistkond on hetkel USA Marylandi Rahvuskaardi meeskond, rajal jätkab ka Naiskodukaitse naiskond. Peamiselt Võrumaa raske maastiku ja eile üle kolmekümnekraadise kuumuse tõttu on võistluse katkestanud kaheksa võistkonda: Vanglateenistuse II, Läti, Norra, Harju, Põlva ja Pärnumaa maleva III ning Soome II ja Kõrgema Sõjakooli võistkonnad.
 
Võistlusele startis 24 võistkonda, kellest 8 on pärit raja tagant. Väliskülalistest võtab patrullretkest osa kaks Ameerika, kaks Soome, üks Taani, üks Rootsi, üks Norra ja üks Läti võistkond. Samuti on võistlusel oma naiskonnaga esindatud ka Naiskodukaitse.
 
Pealtvaatajad saavad võistlejaid tegutsemas näha reedel, 7. augustil avatud kontrollpunktis Rõuge Ööbikorus, kus on üles seatud takistusrada, ja laupäeval, 8. augusti hommikul Tamula järve ääres lõppeval võistluse lõpujooksul
 
Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist.  Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.