et
en
Teksti suurus:
A A A

Raske admiral Pitka luurevõistluse võitis Kuperjanovi pataljoni võistkond

08.08.2015
Kuperjanovi pataljoni võistkond
Autor: Aivar Kroonmäe
Võrumaa raskel maastikul üle kolmekümnekraadises kuumas toimunud rahvusvahelise admiral Pitka luurevõistluse võitis Kuperjanovi pataljoni võistkond Tartu maleva ja Pärnumaa maleva I võistkonna ees.
 
Võitjameeskonda kuulusid kpt Raido Ossip, n-ltn Allar Olesk, n-ltn Alain-Edward Urm ja n-vbl Leivo Laats.
 
Kokku lõpetas võistluse neliteist võistkonda kahekümne neljast startinust.
Naiskodukaitse võistkond lõpetas võistluse 11. kohal, parim välisvõistkond oli Soome I, kes saavutas 10. koha.
 
„Tänavune võistlus oli erakordselt raske, nii maastiku, kui ilmastikuolude tõttu. Need, kes võistluse lõpetasid, võivad end täie kindlusega parimatest parimate hulka kuuluvateks nimetada,“ ütles võistlust juhtinud Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili.
 
Maailma üheks raskemaks militaarvõistluseks peetaval admiral Pitka luurevõistlusel osales kakskümmend neli võistkonda seitsmest riigist, kes pidid nelja päeva jooksul läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult ligi sada kakskümmend kilomeetrit.
 
Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist.  Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.
 
Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võttis võistlusest ja selle korraldamisest osa üle kolmesaja inimese.
 
Võistluse lõpuprotokolli näed võistluse kodulehelt.