et
en
Teksti suurus:
A A A

Reedel stardib kodutütarde üle- Eestiline sõjalis- sportlik matk Ernake

28.05.2015
Sellel nädalavahetusel leiab Raplamaal aset kodutütarde üle- Eestiline sõjalis- sportlik matk Ernake.  Avarivistus on 29. mai õhtul kell 20.30, kus rivistuvad kõikide ringkondade neljaliikmelised võistkonnad ning külalisvõistlejad Lätist ja Leedust.
Start antakse sel korral mõned tunnid varem kui tavaks on olnud.
Juba kell 3.30 stardib esimene võistkond.

Võistlusmatka kogupikkuseks on ligikaudu 30 kilomeetrit. Pika teekonna teeb raskemaks veel asjaolu, et kogu trassil on tegutsemas ka vastutegevus, seega tuleb liikuda varjatult ja vaikselt. Matka käigus on vaja kasutada kõiki kodutütarde tarkusi ja oskusi, kuna ülesandeid on väga mitmepalgelisi.

Kontrollpunktide tegevusalad: esmaabi, granaadi vise, laskmine, takistusrada, paadisõit, sõlmed, lõkke tegemine, luureraporti koostamine, kaalpüük, teadmised NATO ja EL kohta, näputöö, pikkuste hindamine, maitsetaimede tundmine ja lisaks veel üllatusülesanded.

Sellise raske võistlus läbimiseks on vaja head meeskonna töö oskust ning enesedistsipliini. Võistluste peakorraldaja on Kodutütarde Rapla ringkonna noortejuhid eesotsas noorteinstruktor Liis Pärnaga.

Oma tuge ja abi pakuvad ka Kaitseliidu Rapla malev ning Noorte Kotkaste Rapla malev. Rajameister ning võistluste hing on suurte kogemustega Vallo Unga, peakohtunikuks on  Joe Lepp. Võistluse lõpetamine on 31. mail orienteeruvalt 14.00.