et
en
Teksti suurus:
A A A

Rootsi Kodukaitse ülem külastab Kaitseliitu

20.04.2017
Rootsi Kodukaitse ülem ringkäigul Tallinna malevas
Autor: Sigrid Hartman
Rootsi Kodukaitse ülem brigaadikindral Roland Ekenberg külastab 19.-20. aprillini Kaitseliitu, et rääkida Kaitseliidu ülema brigaadikindral Meelis Kiiliga kaitseorganisatsioonide koostööst, eeskätt võimalikust kahepoolsest koostööleppest, mis võimaldaks lihtsamalt planeerida ja korraldada ühiseid ettevõtmisi.
Eile külastas brigaadikindral Ekenberg lisaks Kaitseliidu peastaabile Tallinna malevat ja Kaitseliidu kooli. Täna on kavas kohtumised kaitseminister Margus Tsahkna ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega.

Kaitseliidu ja Rootsi Kodukaitse koostöö on iga aastaga muutunud intensiivsemaks ja mitmekesisemaks. Näiteks Valgamaa maleva Noored Kotkad ja Kodutütred osalevad igal aastal Rootsis Östersundis peetaval noorte taliõppusel. Pärnumaa ja Rapla maleva Noored Kotkad ja Kodutütred osalevad traditsiooniliselt võistlusel „National competition for Home Guard and Association“. Kaitseliidu vabatahtlikud liikmed õpivad Rootsis toimuvatel ellujäämiskursusel ning Rootsi Kodukaitse ja Tallinna maleva orkester plaanivad ühist kontserti.