et
en
Teksti suurus:
A A A

Rõuges avati kolmas admiral Pitka luureretk

04.08.2015
Pitka luurevõistluse avarivistus Rõuges
Autor: Karri Kaas
Rõuge Vabadussõja ausamaba juures avati täna keskpäeval piduliku rivistusega selleaastane admiral Pitka luureretk. Võistlejad peavad nelja päeva jooksul läbima linnulennult 120. kilomeetrise trassi.
Võistluse avanud Kaitseliidu ülema brigaadikindral Meelis Kiili sõnul on rahvusvaheline sõjalis-sportlik võistlus katsumus, aga samas ka võimalus kõigile sel osalejatele. „Eelkõige on võistlusel osalemine üliomane neile, kes armastavad oma isamaad. Aga rõhutan, et kõik, kes siin täna seisavad on juba võitjad,“ lisas kindral Kiili võistluste avarivistusel.
 
Võistluse avamisel osales ka Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras ja Võru maavanem Andres Kõiv. Võistlejad stardivad trassile täna õhtul Nursipalust.

Võistlusel osaleb 24 võistkonda, kellest 8 on pärit piiri tagant. Väliskülalistest võtab patrullretkest osa kaks Ameerika, kaks Soome, üks Taani, üks Rootsi, üks Norra ja üks Läti võistkond. Samuti on võistlusel oma naiskonnaga esindatud ka Naiskodukaitse.
 
Pealtvaatajad saavad võistlejaid tegutsemas näha veel reedel, 7. augustil avatud kontrollpunktis Rõuge Ööbikorus, kus on üles seatud takistusrada, ja laupäeval, 8. augusti hommikul Tamula järve ääres lõppeval võistluse lõpujooksul
 
Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist.  Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.
 
Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest osa üle kolmesaja inimese.