et
en
Teksti suurus:
A A A

Saare mehed liituvad usinalt Kaitseliiduga

20.07.2010
Tänavu esimesel poolaastal on Kaitseliidu malevatest olnud protsentuaalselt kõige suurem juurdekasv Saaremaa malevas – selle liikmeskond suurenes 14 protsenti ehk 55 liikme võrra ning on nüüd 2,5 protsenti maakonna elanikkonnast.
Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik major Toomas Luik ütles, et ühtset põhjust aktiivsele vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooniga ühinemisele ei ole. Küll aga nimetas major Luik nii paranenud relvastust,
tegelemist vabatahtlike juhtidega ning ka positiivset kohalikku meediakajastust. "Viimast on näiteks Tallinnas väga raske saavutada," märkis ta.

Saaremaa maleva pealikule teeb heameelt, et valdav osa uutest liitujatest on noored vanuses 20–35 ehk siis kõige teovõimelisem sihtgrupp.

Kaitseliidu Saaremaa malevas on 30. juuni seisuga 390 meest ning eriorganisatsioonidega kokku ulatub liikmeskond ligi 900-le. Eelmisel aastal üllatasid kõiki kohalikud naiskodukaitsjad, kes suutsid organisatsiooni aastaga kasvatada koguni 45 protsenti (34 uut liiget), tänavu esimesel
poolaastal on Naiskodukaitsega ühinenud seitse naist ning organisatsiooni kuulub 116 õrnema soo esindajat.

Käesoleva aasta esimese poolaasta jooksul on Kaitseliidu liikmeskond kasvanud 474 liikme võrra ulatudes kokku 12 389 kaitseliitlaseni.

Liikmeskond kasvas kõigis 15-s Kaitseliidu malevas. Absoluutarvudes oli juurdekasv suurim KL suurimas, Tallinna malevas, mille liikmeskond suurenes 79 liikme võrra ja on liginemas 2000-le.