et
en
Teksti suurus:
A A A

Sadakond õpilast tutvus riigikaitselaagris sõdurieluga

17.04.2010
Kaitseliidu Järva maleva korraldatud kolmepäevase riigikaitselaagri käigus õppisid sadakond gümnaasiumis riigikaitset õppinud noort välitingimustes hakkamasaamist ning sõdurielu põhioskusi.
Mustla-Nõmmel "Kroonu klubi" territooriumil toimunud riigikaitselaagrit külastas reedel ka kaitseminister Jaak Aaviksoo, kes rõhutas noortega rääkides kodanike kaitsetahte olulisust riigikaitse ülesehitamisel. "Heidutusvõimel on riigikaitses väga oluline roll," sõnas minister.

Riigikaitselaagri laagriülema kapten Lauri Lipu sõnul püüab Järva malev riigikaitselaagriga näidata riigikaitseõpet õppivatele noortele, milline näeb elu reaalselt välja kaitsejõududes, et kunagi ajateenistusse astudes või näiteks Kaitseliiduga liitudes oleks neil selgem ettekujutus neid ees ootavast," selgitas Lipp.

Lipu sõnul jäid nii korraldajad kui noored tänavuse laagriga igati rahule. "Sel aastal osales laagris 91 õpilast, mis on märgatavalt rohkem kui varasematel aastatel ning mis näitab, et noorte motiveeritus on kasvamas. Noorte jaoks me seda laagrit korraldamegi," lausus Lipp. "Suur tänu ka kõikidele instruktoritele ja abilistele tänu kellele laager toimuma sai."

Kolmepäevase laagri käigus ehitasid rühmadesse ja jagudesse formeeritud noored üles laagripaiga, õppisid riviõpet, omandasid teadmisi kaitseväes ja Kaitseliidus kasutatavate sidevahendite ning relvade kohta ning tegid läbi mitmeid muid ülesandeid ja võistlusi alates patrullimisest kuni laagri kaitsmiseni vastutegevuse eest.

Ööd veetsid laagrilised telkides, kus pidid vahetustega läbi öö ahjuvalves olema. Mitmel korral öö jooksul toimusid ka häired, kus õpilased pidid sisse võtma kaitsepositsioonid ning kaitsma laagrit vastutegevuse eest.

Pilte laagrist näeb siit: http://nagi.ee/photos/semperfi/sets/260353/

Riigikaitseõpetuse välilaagri läbiviimist rahastab Kaitseministeerium.