et
en
Teksti suurus:
A A A

Sakala malev pöörab taasiseseisvumispäeval pilgu ohutusele

19.08.2016
20. augustil toimub Abja-Paluojal ohutuspäev, mis on pühendatud Eesti 25. taasiseseisvumise aastapäevale.
Ohutuspäev algab kell 13 maavanema Erich Palmi, Kaitseliidu Sakala maleva pealiku major Ahto Alase ja Abja vallavanema Peeter Rahneli tervitustega. Pärast seda esineb Naiskodukaitse Sakala ringkonna, Abja ja Kõpu ühisnaiskoor, mida dirigeerivad  Tiiu Sommer ning Esta ja Eda Kivisild. Laval astuvad üles ka Abja naisrahvatantsurühm, noorte showtantsu rühm ja Abja noortekeskuse laulustuudio solistid.
 
Oma oskusi demonstreerivad Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet ning Kaitseliidu Sakala malev. Maanteeamet toob kohale pöörleva auto, kus soovijad saavad teada, mis tunne on autoga üle katuse käia. Naiskodukaitsjad jagavad sõdurisuppi. Kaitseliit toob näitamiseks ja katsumiseks välja oma militaartehnika.  Lastele aitavad tegevust leida Lõvi Leo ja Päästekoer Nublu. Oma tegevust tutvustavad Noored Kotkad ja Kodutütred.
 
Kell 15 astuvad lavale Marko Matvere ja Peep Raun, Tallinna Ülikooli Meeskoor ning Politsei-ja Piirivalve orkester Hando Põldmäe juhatamisel.
 
„Oleme nimetanud selle päeva ohutuspäevaks, sest iga inimene saab panustada turvalisuse tõstmisele ja seeläbi ka turvalisemale Eestile,” ütles Sakala maleva pealik major Ahto Alas. „Turvaline ja vaba Eesti on meie kõigi ühine asi.”