et
en
Teksti suurus:
A A A

Sel nädalavahetusel toimub 20. Naiskodukaitse koormusmatk

28.04.2016
Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad koormusmatkal 2013
Autor: Raivo Tammeorg
Naiskodukaitse Alutaguse ringkond koostöös Kaitseliidu Alutaguse malevaga korraldavad 29. aprillist kuni 1. maini Ida-Virumaal Naiskodukaitse koormusmatka, millele on registreerunud 23 neljaliikmelist Naiskodukaitse võistkonda kõikidest Eesti maakondadest.
Võistluse eesmärk on testida võistlejate füüsilist vastupidavust ning oskusi esmaabi andmises, orienteerumises, kanuusõidus, sideülesande täitmises ja muus.
 
Ave Proos Naiskodukaitse esinaise ülesannetes ütles: „Võistlus paneb naiskodukaitsjad proovile nii füüsiliselt kui vaimselt. Rajal leiavad rakendust väga paljud Naiskodukaitses omandatud teadmised ja oskused. Sel aastal on võistlus juubelihõnguline ning üles ehitatud põnevalt ja üllatusi pakkuvalt.“
 
Võistlusrada on linnulennult umbes 35 kilomeetrit pikk, mille jooksul tuleb liikuda jalgsi maastikul ja vältida vastutegevust. Kasutatakse erinevas mõõtkavas kaarte, plaane ja skeeme. Võistkonnad peavad kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja ilma igasuguse kõrvalise abita.
 
Koormusmatka võitnud võistkond läheb Naiskodukaitset esindama augustis toimuvale Admiral Pitka luureretkele.