et
en
Teksti suurus:
A A A

Sel nädalavahetusel toimub sisekaitseõppus Põhjatäht

02.12.2016
Tallinna maleva kaitseliitlased linnalahingut harjutamas
Autor: Sigrid Hartman
Kaitseliidu Põhja maakaitseringkond korraldab 3.-4. detsembrini õppuse Põhjatäht, mis keskendub olukorrale, kus Kaitseliit peab kiirkorras reageerima AS Tallinna Lennujaama ning Politsei- ja Piirivalveameti abipalvele tagada lennujaama lähijulgeolek ja kaitse võimaliku vaenlase eest.
Õppuse juhi, kolonelleitnant Toomas Väli sõnul on Põhjatäht õppus, mida on Tallinna maleva Põhja üksikkompanii traditsiooniliselt igal aastal hilissügisel korraldanud. „2015. aasta toimus see Koplis endise Balti manufaktuuri hoonetekompleksis. Sellel aastal on õppuse alaks Tallinna Lennart Meri rahvusvahelise lennujaama lähiümbrus. Loomulikult seab see teatud piirangud lahingutegevuse imiteerimisel, samas on ka vajalik teavitada lennureisijaid lennujaama ümber toimuva kohta,“ lisas kolonelleitnant Väli.

Peamisteks õppuse aladeks on Tallinnas Suur-Sõjamäe ning Rae vallas Soodevahe, Rae raba ja Kangru küla ümbrus. Lennujaama territooriumile kaitseliitlased ei sisene ning õppus ei häiri lennujaama tavapärast töökorraldust.

Laupäeva, 3. detsembri hommikul liiguvad Tallinnas Nõmme ja Suur-Sõjamäe tänavatel, Rae vallas ja Tallinna lennujaama ümbruses õppusele suunduvad Kaitseliidu Tallinna ja Harju maleva kolonnid ning liikumiskiirus teedel võib olla piiratud.

Paukpadruneid ja õppegranaate kasutatakse laupäeval kell 10.00 kuni 17.00. ja pühapäeval kell 08.00 kuni 17.00.

Kõik õppusel osalevad kaitseliitlased on vormis ja eraldusmärkidega. Kaitseliit püüab liiklust mitte takistada, kuid palub elanikel piirkonnas liikudes olla tähelepanelikud.

Kaitseliit tänab kõiki koostööpartnereid vastutulelikkuse ja hea koostöö eest.