et
en
Teksti suurus:
A A A

Sõjameeste kokkutulek Toris

08.07.2010
Eesti Sõjameeste Pärnu Ühenduse, Kaitseväe ja Kaitseliidu Pärnumaa maleva koostöös toimub Tori alevikus laupäeval Eesti sõjameeste kokkutulek.
“Torisse tullakse üle riigi, et mälestada oma kangelasi ja tunnustada neid, kes Vabadussõjas omariiklusele aluse panid,” rääkis korraldava toimkonna liige, Eesti Sõjameeste Pärnu Ühenduse president Jüri Kask, kelle sõnul on kokkutulekule oodatud need, kes peavad pühaks Eesti Vabariigi eest langenute mälestust.

Üritus algab jumalateenistusega sõjameeste mälestuskirikus ja pärgade asetamisega Vabadussõja monumendi jalamile. Kaitseväelisele jalutuskäigule järgneb suurejooneline sõjatehnika ning lahinguvarustuse näitus. Kehakinnituseks pakuvad Pärnumaa naiskodukaitsjad publikule armastatud sõdurisuppi. Teatraliseeritud etteastes osalevad Tori rahvamaja taidlejad, mängib kaitseväe orkester, laulab sõjameeste Pärnu ühenduse meeskoor.

Neil päevil möödub 20 aastat ajast, mil Tori kihelkonna muinsuskaitse seltsi algatusel 7. ja 8. juuliks kavandatud Eesti vabadusvõitlejate esimene kokkutulek jäi olukorda kaalutledes ära, sest aleviku ümbrusesse oli pargitud Nõukogude armee mehitatud soomustehnika.