et
en
Teksti suurus:
A A A

Sookolli võitis Pärnumaa maleva Vändra jagu

03.10.2016
Sookoll 2016
Autor: Jaanus Mehikas
30.09 - 2.10 Tõstamaa metsades toimunud Pärnumaa maleva jaoõppuse Sookoll võitis Pärnumaa maleva Vändra jagu. Neile järgnes 2. koha saavutanud Scoutspataljon ja 3. koha välja võidelnud Läti Zemessardze võistkond. Eraldi said ära märgitud Läti ja Scoutspataloni jaoülemad, kes paistsid silma hea ja kindla juhtimise poolest.
 
Võistlus algas reede õhtul Kikepera harjutusväljal pimedas laskmisega, kus laskeharjutused tuli sooritada valgusraketi valguses, ning pühapäeva hommik lõppes täisvarustuses 4 kilomeetrise lõpujooksuga. Sinna vahele jäid pioneeri, meditsiini, side ning mitmed teised jao ülesanded.

Scoutspataljoni meeskonna esindaja nooremleitnant Tuule sõnul oli jao esmane tagasiside positiivne ja mehed jäid võistlusega rahule. Huvitavamate kontrollpunktidena nimetas ta laskmise ja öise luureülesande. Alati on osalejatele meeldinud ka paintball`i klubi NastyDog poolt korraldatav värvikuuli lahing.

Läbitud teekonna pikkus sõltus jao valitud marsruudist, aga jäi korraldajate hinnangul 70 kilomeetri kanti. Kuna alal tegutses vastutegevus, pidi marsruuti hoolikalt valima ja parim lahendus selleks oli kasutada metsa oma liikumise varjamiseks.

„Tänan osalejaid ning soovitan malevlastel tulla ka järgmisel aastal Sookollile oma võimeid proovile panema,“ sõnas Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Tõnu Miil. „Neile, kes veel Kaitseliitu ei kuulu soovitan meiega liituda, osaleda aasta jooksul õppustel ja järgmisel Sookollil näeme,“ lisas kolonelleitnant Miil.

Sookoll on Pärnumaa maleva poolt korraldatav jao õppus, kus kokku harjutanud jalaväejagu saab ennast proovile panna ja võrdluses teiste võistkondadega välja selgitada parima. Jao moodustab 9-liikmeline meeskond, kus lisaks jaoülemale on erinevate erialade spetsialistid: TT-granaadiheitur, kuulipildur, sidemees, sanitar ja teised.