et
en
Teksti suurus:
A A A

Tallinnas toimub Kaitseliidu objektikaitse õppus Põhjatäht, kus osaleb ligi 400 vabatahtlikku

27.11.2015
Tallinna maleva kaitseliitlased õppusel Põhjatäht. 29-30.11.2014
Autor: Üllar Pruunlep ja Sigrid Hartman
Täna pärastlõunal liiguvad Tallinnas Nõmme-, Haabersti- ja Põhja-Tallinna tänavatel õppusele suunduvad Kaitseliidu Tallinna maleva kolonnid ja liikumiskiirus võib olla piiratud. Kaitseliit palub liiklejatelt mõistmist ja olla tähelepanelik.
Kaitseliidu Tallinna maleva Põhja Üksikkompanii korraldab 27.-28. novembrini õppuse Põhjatäht, mille peamiseks eesmärgiks on harjutada objektikaitset, kontrollida üksuse valmidust ning lihvida linnalahingu oskuseid Vahipataljoni instruktorite juhendamisel.

Õppuse juht leitnant Tanel Järvet: "Tegutseme vastavalt Põhja kompanii motole - Valmisolek on kõik!"

Õppusel osalevad vastase rollis Tallinna maleva allüksused Nõmme malevkonnast, Kalevi malevkonnast ja Meredivisjonist.

"Kaitseliit on teinud viimaste aastate jooksul kvalitatiivse hüppe nii varustatuses, komplekteerituses kui ka väljaõppes. Sisuliselt on tegemist kompanii õppusega pataljoni raamistikus linnalahingu tingimustes. See tähendab väga suurt tähelepanu pööramist ka tsiviilelanikkonna turvalisuse tagamisele nii rahu- kui kriisiolukorras," leiab Tallinna maleva pealik kolonelleitnant Lauri Abel.

Peamine õppuse ala on Põhja-Tallinn, kus Põhja Üksikkompanii viis läbi samasuguse õppuse 2011. aastal. Tänavusel õppusel planeeritakse aktiivsemat tegevust (sh paukpadrunite kasutamist) Kopli Transpordikooli alal, Politsei- ja Piirivalveameti sadamas, Paljassaare sadamas ning endisele Balti manufaktuurile kuulunud hoonete kompleksis.

Kopli poolsaarel liiguvad relvastatud Kaitseliidu patrullid. Paukpadruneid kasutatakse laupäeval, 28. novembril kell 08.00 kuni 18.00. Lisaks viiakse õppuse lõpufaasis läbi relvastatud patrulle ka Haabersti, Mustamäe ja Nõmme linnaosades.

Õppus ei kujuta ohtu osavõtjatele ega elanikele ning on kooskõlastatud nii Põhja-Tallinna, Haabersti, Nõmme kui Mustamäe linnaosavalitsuste, Tallinna linnavalitsuse, Politsei- ja Piirivalve ameti kui ka häirekeskusega.

Kõik õppusel osalevad kaitseliitlased on vormis ja eraldusmärkidega.