et
en
Teksti suurus:
A A A

Täna algab Ida prefektuuri ja Kaitseliidu mitmepäevane õppus

30.10.2015
Kaitseliit ja politsei Kevadtormil Tallinna liiklust kontrollimas.20.05.2013
Autor: Mark Grimitliht
30. oktoobril algab Ida prefektuuri ja Kaitseliidu ühisõppus, mille jooksul harjutavad kaitseliitlased ja korrakaitsjad koostööd objektikaitsel ning erinevate sündmuste lahendamisel. 
Õppuse käigus tuleb reageerida massilistele korrarikkumistele, mille käigus harjutatakse suuremat inimressurssi nõudvatele juhtumitele reageerimist.

Õppuse peakorraldaja Ida prefekt Vallo Koppeli sõnul harjutatakse mitmepäevasel õppusel erinevate asutuste koostööd ja infoliikumist. „Ühisõppuse käigus kaasame korrakaitseliste ülesannete lahendamisse ka Kaitseliitu. Kaitseliit saab politseid abistada nii avaliku korra tagamisel kui ka tähtsate hoonete valvamisel. Sarnaseid koostööharjutusi korraldatakse kõigis prefektuurides.“

Õppus toob kaasa liiklusmuudatused Jõhvis Rahu, Jaama ja Marja tänavatel, täielikult suletud on väike osa Nooruse tänavast. „Palume kõigil liiklejatel pöörata tähelepanu ajutistele liiklusmärkidele. Lisaks meenutame, et õppusel kasutatakse imitatsioonivahendeid, seega tuleb arvestada laskude ja paukude kostmisega. Samuti ei maksa ehmuda sellest, kui piirkonnas on korraga liikumas suurem hulk vormikandjaid,“ lisas Koppel.

Õppus algab 30. oktoobril kella 14st ja kestab orienteeruvalt 1. novembril kella 14ni.

Õppusel osalevad lisaks Ida prefektuuri töötajate ja kaitseliitlastele ka Päästeamet, Vanglateenistus ja Häirekeskus.