et
en
Teksti suurus:
A A A

Täna algab Sõrve retk

03.06.2016
Autor: Saaremaa malev
Kaitseliidu Saaremaa malev korraldab 3.-5. juunini Saaremaal Salme ja Torgu valla aladel traditsioonilise Sõrve retke, kus kolmeliikmelistel meeskondadel on võistlemiseks võimalik valida kahe erineva raskusastmega raja vahel.

 
Raskem on punane rada, mis on mõeldud võistkondadele, kellel on läbitud erinevad erialased väljaõppe moodulid. Punase raja pikkus on umbkaudu 80 km ja seitse registreerunud võistkonda stardivad Sõrve sääre tipust rajale 3. juuni hilisõhtul.

Kollasele rajale (baaskursuse lahingurada) on end registreerinud 15 võistkonda. Ligikaudu 50km rajale algab start 4. juuni hommikul kell 9.00.

Mõlema raja puhul tuleb võistkondadel liikuda varjatult ja läbida rida kontrollpunkte. Võimalikud ülesanded kontrollpunktides on kauguste määramine, miiniväljade ja veetakistuste ületamine, lõksude koostamine, esmaabi andmine, automaadist laskmine, granaadiheide jm.

Võistluse eesmärkideks on treenida ja hinnata meeskonna koostööd, võitlejatele vajaminevaid oskusi, vastupidavust, iseseisvat otsustusvõimet ja loovust. Samuti treenitakse maastikul liikumist, kinnistatakse üksikvõitleja oskusi füüsilise koormuse ja stressi tingimustes ning arendatakse sõprussidemeid teiste üksustega.

Sõrve retk on pühendatud Afganistanis NATO ISAF-missioonil langenud Eesti kaitseväelase Kristjan Jalakas´e mälestusele. Nooremseersant Kristjan Jalakas oli pärit Sõrvest. Enne Afganistani sõjalisele missioonile minekut teenis ta Vahipataljonis.