et
en
Teksti suurus:
A A A

Täna algab Tallinnas ja Tartus parameediku erialakursus

18.03.2016
Rühmaparameedikud väljaõppel
Autor: Kristel Kitsing
Naiskodukaitse viib parameediku erialakursust esmakordselt läbi korraga kahes linnas, kuna kursusele kandideeris erakordselt palju pädevaid ja nõuetele vastavaid kandidaate.
Kokku osaleb Tallinnas ja Tartus toimuvatel kursusel 28 Naiskodukaitse  ja Kaitseliidu tegevliiget.

Esimesel nädalavahetusel õpitakse peamiselt taaselustamist ALS algoritmi järgi, EKG teostamist ning traumakannatanu käsitlust.

Kokku  koosneb parameediku moodul viiest nädalavahetusest, millele lisandub iseseisev töö kaugõppes ja kohustuslik õppepraktika kiirabijaamades. Enne parameediku erialakursusele kandideerimist läbisid kõik kandidaadid sanitari taseme õppe (5 nv) ja sooritasid vastuvõtukatsed.

Kõiki kursuslasi ootab kursuse lõpetamise järel parameediku ametikoht Kaitseliidus. Lisaks ametikohajärgsetele ülesannetele reservõppekogunemistel võetakse endale ka vastutus osaleda täiendväljaõppel ning tagada esmaabi suurematel üritustel oma  kodumalevas või Kaitseliidu suurüritustel. Huvi korral suunatakse parimad õppurid edasi õppima esmaabiinstruktoriteks.

Lisaks Naiskodukaitse ja Kaitseliidu instruktoritele õpetavad parameedikuid Raul Jalast Tartu Kiirabi koolituskeskusest ning Heiko Porval ja Riho Männik PERHi koolituskeskusest.

Parameedikute väljaõpet Kaitseliidus korraldab Naiskodukaitse alates 2009. aastast.