et
en
Teksti suurus:
A A A

Täna algas admiral Pitka luurevõistlus

01.08.2017
Võistluse avamine Pärnus
Autor: Karri Kaas
Täna avasid Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ning Pärnu linnapea ja kaitseliitlane Romek Kosenkranius Pärnus, Rüütli platsil viienda admiral Pitka luurevõistluse, millest võtab osa 28 võistkonda üheteistkümnest riigist.
Kaitseliidu ülema kindralmajor Meelis Kiili sõnul ootab ta ausat võistlust ja ühtseks meeskonnaks kasvamist. „Ja tegelikult ootan ka seda, et see sama admiral Pitka pärand läbi selliste võistluste kanduks ühiskonda edasi,“ lisas kindralmajor Kiili.

Täna alates 14.00st stardivad Jõulumäe staadionilt Pärnumaal rajale Eesti, Poola, Leedu, Taani, USA, Bosnia ja Herzegovina, Rootsi, Soome, Läti, Suurbritannia ja Ungari võistkonnad.

Kõik huvilised saavad võistlejatele kaasa elada neljapäeval, 3. augustil kell 15.00-17.00 avatud kontrollpunktis Lauri karjääris Saarde vallas ning reede hommikul lõpujooksu finišis Surju kooli staadionil alates kella üheksast hommikul.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest pea pooltuhat inimest.