et
en
Teksti suurus:
A A A

Täna avatakse Kaitseliidu Järva maleva õppekeskus

10.07.2009
Täna, 11. juulil kell 12 avatakse Lõõlas Kaitseliidu Järva maleva õppekeskus, mis rahuldab nii Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Kodutütarde, Noorte Kotkaste väljaõppe kui ka külaelanike kultuuri- ning seltsielu vajadusi.
Ajaloolise koolihoone rekonstrueerimine kestis kolm aastat ja maksis ligi kahkesa miljonit krooni.

Kaitseliidu Järva maleva pealiku major Arvi Niglase sõnul kulus õppekeskuse rajamiseks ligikaudu kolm aastat ning selle tulemusena on Järva maleval üks ilusamaid ning kaasaegsemaid õppekeskusi terves Eestis. ”Õppekeskuses saab läbi viia koolitusi ja seminare 70-80le inimesele ning ööbimisvõimalused on loodud kuni 40le inimesele;” selgitas major Niglas.

Tema kinnitusel ei hakka uus õppekeskus olema vaid riigikaitseliste koolituste päralt, seal saavad korraldada seminare ja koolitusi ka kõik teised soovijad. ”Kuna Kaitseliidu koolitused on üldiselt nädalavahetuseti, siis on mõistlik lubada seda suurepäraste tingimustega keskust kasutada teistel ka nädala sees,” lisas Niglas.

Hoone taastamisel on püütud võimalikult palju säilitada ajaloolise pärandiga endise külakooli arhitektuurset eripära ning olemust.

Õppekeskuse avamisest võtavad laupäeval osa Kaitseliidu ülem kolonelleitnat Raivo Lumiste, Kaitseliidu vanematekogu liikmed, Järva ning teiste malevate esindajad.

Lisaks pidulikele sõnavõttudele ja hoone avamisele südapäeval on Lõõlas täna ka kontsert, avatakse näitus, saab süüa sõdurisuppi ning osaleda Kaitseliidu tegevust tutvustavates tegevustes.

Kell 17.00 algab õppekeskuses rahvapidu.

Pidulikule avamisele ja sellele järgnevatele üritusele on oodatud kõik!

TEAVE
* Lõõla algkooli projekteeris omaaegne tipparhitekt Herbert Johanson, koolimaja ehitati aastatel 1939–1942. Lõõla algkool lõpetas tegevuse 1. septembril 2002.
* Kaitseliit omandas koolihoone Väätsa vallalt 27. mail 2005 (tehinguhind 1 kroon) sooviga võtta koolihoone kasutusele õppekeskusena.
* Vastavalt kinnistu ostu-müügilepingus kokkulepitule on Kaitseliit kohustatud lubama endist algkoolihoonet kasutada Lõõla küla elanikel ja Väätsa vallavalitsusel.
* Kaitseliidu Järva maleva Lõõla õppekeskuse ümberehituse projekteeris Paide EKE Projekt, ehitas Paide MEK. Ehitus- ja sisustustöödeks kulus kolm aastat ja kaheksa miljonit krooni.