et
en
Teksti suurus:
A A A

Täna avati piduliku rivistusega Admiral Pitka luureretk

05.08.2014
Admiral Pitka luurevõistluse pidulik avarivistus
Autor: Kaitsevägi
Rakveres avati täna keskpäeval piduliku rivistusega selleaastane Admiral Pitka luureretk. Võistlejaid peavad nelja päeva jooksul läbima linnulennult 120. kilomeetrise trassi.
"„Me elame keerulistel aegadel ning seda ei tasu ära unustada,"“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili avatseremoonial. "„Seetõttu on mul väga hea meel, et admiral Pitka luurevõistlusest võtavad osa meie sõbrad ja liitlased,"“ lisas ta.
 
Võistlusel osaleb 26 Eesti, kellest üheksa on pärit välismaalt.
Väliskülalistest võtab patrullretkest osa kolm Taani, kaks Soome, kaks Ameerika, üks Rootsi ja üks Leedu võistkond.
 
Pealtvaatajad saavad võistlejaid tegutsemas näha reedel, 8. augustil avatud kontrollpunktis Rutja lennuväljal ja laupäeval, 9. augusti hommikul läbi Rakvere linna toimuval võistluse lõpujooksul
 
Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist.  Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.
 
Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser vanemleitnant Tomi Haimelin.
 
Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest osa üle kolmesaja inimese.