et
en
Teksti suurus:
A A A

Täna õhtul algab Ida-Virumaal 19. Utria dessant.

12.01.2017
Utria dessant 2016
Autor: Kristjan Prii
Kell 20.00 Voka lähistel algavale patrullvõistlusele stardib tänavu 28 võistkonda. Tavapäraselt on enim osalejaid välja pannud Kaitseliidu Tallinna malev: Kalevi malevkonnast, Nõmme malevkonnast, Meredivisjonist, Põhja kompaniist ja Toompea malevkonnast. Kolme võistkonnaga alustavad umbes 70km pikkust võistlustrassi Kaitseliidu Rapla malev ja Scoutspataljon, kahe võistkonnaga on esindatud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Kaitseliidu Pärnumaa ja Järva malevad. Lisaks stardivad talvisele kaugluurevõistlusele Kaitseliidu võistkonnad Saaremaa, Alutaguse, Jõgeva malevatest. Naisvõistkonnad osalevad sel aastal Naiskodukaitse Võrumaa ja Järva ringkondadest ning välisvõistlejaid on Soomest, Saksamaalt ja Poolast.
Võistlus lõpeb laupäeva hommikul lõpujooksu finišiga Narva Hermanni kindluses, võitjad kuulutatakse välja kell 16.00 Sinimäe koolis toimuval tseremoonial.

Utria dessanti korraldab ERNA Selts, keda toetavad Kaitseliit ja Vaivara vallavalitsus salates 1999.aastast, meenutamaks Vabadussõja suurimat dessantoperatsiooni, mille tulemusel puhastati 17. - 19. jaanuaril 1919.a. punavenelastest Narva-Jõesuu, Narva ja Jaanilinn. Vabadussõja suurima dessantoperatsiooni üldjuht oli toona kapteni aukraadi kandnud Johan Pitka. Dessantrühmi juhtisid major Martin Ekström, staabikapten Karl Aleksander Paulus ja kapten Anto Nestori Eskola.