et
en
Teksti suurus:
A A A

Täna õhtul stardib Paides Patrullvõistlus SUVI 2015

05.06.2015
Sellel nädalavahetusel toimub Järva malevas kaugluure võistlus SUVI 2015. Võistluse avatakse  kell 20.00 Paides, Anna külas Anna Vabaajamaja juures ja lõpetamine toimub samas paigas pühapäeval kell 13.00.
 
Võistluse eesmärgiks on välja selgitada parimad, kes suudavad mõelda, tegutseda ning viia lõpule sõjalise ülesande täitmise suure füüsilise pinge tingimustes.

Võistkonnad peavad liikuma taktikaliselt õigesti, kasutama varjatud ja ebatõenäolisi radu, et vältida kontakti vastasega. Võistlejad läbivad trassi individuaalsete luuregruppidena jalgsi liikudes, kasutades maastiku omapära vastase eest varjumiseks
 
Võistlejate ülesannete hulka kuulub erinevate tulirelvade tundmine ja sõdurioskuste ülesanded, nagu laskmine, esmaabi andmine, puidu ja betooni purustamise imiteerimine lõhkelaengutega, luuretegevus ja ettekande vormistamine nähtu kohta.

Lisaks on rajal oodata osavust, kiirust, vastupidavust ja ka leidlikkust nõudvad ülesandeid, erinevad teste sõduritarkuste ning  Järva Maleva ja Kaitseliidu ajaloo ning tänapäeva tundmise kohta.