et
en
Teksti suurus:
A A A

Tartu kaitseliitlased võitsid rahvusvahelise militaarvõistluse

04.05.2016
Jaanus Roos, Kristjan Roos, Indrek Roos ja Indrek Rebane. Teispool kaamerat Toomas Raud
Autor: Toomas Raud
Tartu maleva võistkond võitis Suurbritannias Altcari õppekeskuses 30. aprillist kuni 1. maini toimunud rahvusvahelise reservväelaste militaarvõistluse  Altcar Challenge.
Eestlased pälvisid võistlustel 28 meeskonna seas esikoha nii üld- kui ka välismeeskondade arvestuses, kusjuures välismeeskondade arvestuses tuli võit  tartlastele juba teist aastat järjest. Meeskonda kuulusid tiimikapten  Indrek Rebane, Indrek Roos, Jaanus Roos, Kristjan Roos ja toetusliikmena Toomas Raud.

Kahepäevasel võistlusel pidid meeskonnad mõõtu võtma 11 alal: vangide kohtlemine ja rahvusvaheline sõjaõigus, patrull ja vaatluspost, linnalahingu läbiviimine simulaatoril, takistusrada, jooks koos püstolilaskmisega, laskmine automaadist, isevalmistatud lõhkekehade vastane tegevus, lahingmeditsiin, kontaktist lahtirebimine, ja tuletõrjeülesannete läbiviimine.

Meeskonna kapten Indrek Rebane tõdes, et võistlus polnud kergete killast. "Samas tõestas see võistlus veelkord, et Eesti kaitseväelased ja kaitseliitlased ei pea on taset üldse häbenema," lisas ta.