et
en
Teksti suurus:
A A A

„Tarvasel“ harjutasid koostööd nelja maleva staabid

25.01.2010
Möödunud nädalavahetusel osalesid Alutaguse, Jõgeva, Järva ja Viru maleva staabi sõjaaja koosseisud Kirde kaitseringkonna poolt juhitud staabiõppusel "Tarvas".
"Paar korda aastas tuleb staaabitöö ja meeskonnaga kokkuharjutamine ikka läbi käia“, arvas nooremleitnant Peeter Oja. „Neid oskusi ei pruugi ju minna vaja ainult sõjaajal. Samu protseduure ja kokkuharjutatud meeskonda saab kasutada ka hädaabi või kriisiolukorra tekkimise korral näiteks maakonnas", lisas staažikas Viru maleva vabatahtlik reservohvitser Oja.

30 tunni sisse mahtus palju tegemisi. Välja tuli töötada pataljoni lahingukäsk ja sellele kaks osakäsku. Ringkonnaülema poolt ettemängitud situatsioonid hoidsid staapi tegevuses ka öistel tundidel.

Viru maleva staap oli üle pika aja väljas nii suure koosseisuga. Mõned ohvitserid ja allohvitserid said staabitöö vallas esmakogemuse. Õppusele oli kaasatud ka kaks meest allüksuse tasandilt, eesmärgiga anda neile ettekujutus sellest, mismoodi planeerib pataljoni staap allüksuste tegevusi.