et
en
Teksti suurus:
A A A

Täna algab admiral Pitka luurevõistlus

03.08.2015
Teisipäeval/04. augustil Võrumaal algaval admiral Pitka luurevõistlusel pannakse proovile seitsme riigi sõdurite oskused ning teadmised.
 
Maailma üheks raskemaks militaarvõistluseks peetaval admiral Pitka luurevõistlusel läheb võistlustulle kakskümmend viis võistkonda seitsmest riigist, kes peavad nelja päeva jooksul läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult ligi sada kakskümmend kilomeetrit.

Kuigi suurem osa võistkondi esindab kohalikke jõustruktuure - Kaitseliitu, Kaitseväge ning Vanglateenistust -, leiab võistlejate nimekirjast ka arvestataval hulgal väliskülalisi. Rajale läheb 2 Soome, 2 Ameerika, 1 Taani, 1 Rootsi, 1 Norra ning 1 Läti võistkond. Samuti on võistlusel oma naiskonnaga esindatud ka Naiskodukaitse.

Admiral Pitka luurevõistluse avatseremoonia leiab aset teisipäeval, 4. augustil Rõuge keskuses kell 13.00 ning esimesed võistkonnad lähevad rajale sama päeva viimastel tundidel Nursipalust. Võistlusele paneb punkti laupäeval, 8. augusti hommikul toimuv lõpujooks, mille finiš on Võru külje all Tamula järve ääres. Võistluse lõpetamine on samuti laupäeval Võrus algusega kell 14.00.

Pealtvaatajatel on võimalus võistlusest osa saada nii ava- kui lõputseremoonial. Võistlustingimustes saab võistlejaid tegutsemas näha reedel, 7. augustil alates kella kolmest avatud kontrollpunktis Rõuge Ööbikorus, kus on üles seatud takistusrada.
 
Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist.  Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.
 
Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest osa üle kolmesaja inimese.