et
en
Teksti suurus:
A A A

Toompeal toimub täna Politsei- ja Piirivalveameti ja Kaitseliidu õppus

02.12.2016
Kaitseliidu ja PPA koostööõppus Kährik 2016
Autor: Merle Norit
Täna õhtul viivad Politsei- ja Piirivalveamet ja Kaitseliit läbi ühisõppuse „Toompea lukku“, kus harjutatakse Toompea tugevdatud kaitset.
Kell 20 algava ja paar tundi kestva õppuse legendi järgi asuvad riiklikult tähtsat objekti ehk Toompead kaitsma politseinikud koos kaitseliitlastega. Õppuse juht Rainer Koori sõnul on selliste õppuste läbiviimise eesmärk saada valmisolek reaalstete juhtumiste tekkimise korral. „Objekte kaitstes tuleb vähese aja jooksul langetada hulga otsuseid. Õpetame politseinikud ja kaitseliitlased välja, et nad langetaksid keerulises olukorras õige otsuse,“ rääkis Põhja prefektuuri kriisireguleerija.
 
Koor lisas, et harjutusest võtavad osa Kaitseliidu Tallinna ja Harju malev. „Tahame testida PPA ja Kaitseliidu valmisolekut kaitsta linnas asuvat riiklikult olulist objekti. Õppuse käigus saame näha ja hiljem hinnata, kuidas me pingeliste sündmuste lahendamist juhime ja kui hästi liigub poolte vahel info,“ ütles Koor. 
 
Kriisireguleerija lisas, et niisuguste õppuste puhul on oluline nende toimumine linnaruumis. “Selleks, et saaksime kogeda pingeliste olukordade lahendamist inimeste keskel ja piiratud ruumis, tuleb seda harjutada võimalikult reaalsetes tingimustes,“ lausus Koor. Sarnane harjutus toimus mullu ka Kadriorus.
 
“Koostöö PPA-ga on üks Kaitseliidu rolle laiapindse riigikaitsemudeli elluviimisel. Sellised õppused on vajalikud, et tagada kriisiolukorras sujuv koostöö keeruliste ülesannete lahendamisel,” sõnas Kaitseliidu Tallinna maleva pealik kolonelleitnant Toomas Väli.
 
Õppuse ajal, kella  20st hiljemalt kella 23ni, jääb Toompeal liiklemine jalakäijatele ja sõidukitele avatuks ning läbimäng ei peaks elanikke ja ringi liikuvaid inimesi eriti häirima. Toompeal sõidavad Kaitseliidu sõidukid, mistõttu palume liikudes olla tähelepanelik. Õppusel osalevad relvastatud korrakaitsjad ja kaitseliitlased, kes kasutavad paukpadruneid, mille heli võib olla häiriv, kuid mis ohtu ei kujuta.
 
Õppuse „Toompea lukku“ eesmärk on harjutada Põhja prefektuuri politseinike ja Kaitseliidu malevate omavahelist koostööd ning infovahetust riiklikult olulise piirkonna kaitsmisel.