et
en
Teksti suurus:
A A A

Türi valla üheksas aukodanik on Järva maleva kaplan Teet Hanschmidt

25.09.2015
Teet Hanschmidt
Autor: Kuma.ee
Türi Vallavolikogu otsustas tänasel, 24. septembri istungil anda erilise austuse avaldusena Türi valla aukodaniku nimetuse koos Türi valla vapimärgiga nr 9 Türi Püha Martini koguduse õpetajale, Järva praostkonna praostile Teet Hanschmidtile.
Türi kogudus tähistas tänavu 695. aastapäeva ja Teet Hanschmidtil täitus 25 aastat Türi koguduse teenimisest. Tema initsiatiivil on toimunud Türi kirikuhoone laiaulatuslik ennistustöö ja kirikust on kujunenud hinnatud kontserdipaik. Teet on lugupeetud kogukonnaliige, kes on kuulunud nii Türi linnavolikokku, kui on Türi vallavolikogu liige, kus juhib sotsiaalkomisjoni tööd. Ta on juba 15 aastat Kaitseliidu Türi üksikkompanii tegevliige ja täidab ka Järva Maleva kaplani ülesandeid. Kandidaadi esitas tunnustamiseks IRL Türi osakond.Laureaati tunnustatakse Türi valla sünnipäeval, 23. oktoobril kell 19 Türi kultuurikeskuses toimuval kontsert-aktusel.

Türi vald on aukodanikke nimetanud 2007. aastast alates. Türi vallale osutatud väljapaistvate teenete eest on tunnustuse pälvinud Mare Jaaniste, Toomas Sadeiko, Eino Sepp, Ivo Raudsepp, Lembit Leinjärv, Kalju Tamm, Toomas Marrandi, Ellu Kaasik.