et
en
Teksti suurus:
A A A

Uued sõdurisaapad kaitseliitlastele

01.04.2009
Viimastel aastatel on paranenud kaitseliitlaste varustus. Võidupüha paraadil oli ja on kõigil võimalik näha Kaitseliidu üksusi sõjalises varustuses. On kasutusele võetud uued digilaigulise mustriga vormiriided, rakmed, kiivrid, modifitseeritud relvastus. Nüüd on kätte jõudnud aeg uuendada sõdurisaapaid.
Et majandussurutise aeg ei luba huupi tegutsemist, on välja töötatud kava, kuidas läheneda saabasteprobleemile eesmärgiteadlikult ja sihipäraselt. Sõdurisaapad disainitakse ja konstrueeritakse vastavalt kaitseliitlaste jalgade tegelikule kujule ja olemusele.

Sellega seoses tuleb kõigil Kaitseliidu tegevliikmetel edastada täna maleva staapi oma jalalaba kuju. Selleks tuleb joonistada papile jalalaba kuju ja see toimetada oma kodumaleva staapi. Aadressi leiab Kaitseliidu kodulehelt.

Kes postiteenuseid kasutada ei saa või ei taha, see peab tänase, 1. aprilli, jooksul jalalabajoonise ise staapi ära viima. Malevate staapides on täna ametis ka koolitatud spetsialistid, kes on saanud vastava juhendi, kuidas jalalaba võimalike eksimuste vältimiseks korrektselt paberile kanda.

Selline täpsete andmete kogumine tagab võimaluse disainida toode, mis on korrektselt sobiv kaitseliitlase jalaga ja hoiab seega ära juhuslike mudelite tootmise ning tagab seega eelarvelise kokkuhoiu. Ning ühtlasi on saapad ka mugavamad, sest need on ju täpselt kandja jala järgi valmistatud.