et
en
Teksti suurus:
A A A

Uuenenud Ernake stardib Tagametsas

27.05.2016
Ernake 2015
Autor: Kodutütred
Kodutütarde võistlusmatk Ernake toimub sel aastal 27.-28. mail Järvamaal  Türi vallas Rassi  külas, kus mõõtu võtavad 15 ringkonna neljaliikmelised võistkonnad ja külalisvõistkonnad Lätist ja Leedust.
Ernakese avarivistus on 27. mai õhtul kell 20.30 ja poolteist tundi hiljem stardib esimene võistkond.  Sitkeid ning entusiastlikke neidusid ootab ees teekond üle kraavide ja läbi metsade. Teele  jäävad mitmed kontrollpunktid, kus tuleb täita erinevaid ülesandeid, mis vajavad nii jõudu ja osavust kui ka nutikust. Lisaks üllatusülesannetele  on vaja väljendada teadmisi Euroopa Liidu kohta, tunda esmaabi võtteid, teada taimi, loomi, linde, sõita paadiga, näidata oskusi pikkuste hindamises ja sõlmede  tegemises jne. Raja pikkus on linnulennult 30 kilomeetrit ja see läbib  Järva, Viljandi ja Pärnu maakonna. Võistluse lõpp-punkt on Tagametsa jahilossis ja laagrikeskuses ning sinna oodatakse võistlejaid hiljemalt  laupäeva õhtuks.
 
Ernakese võistlusmatkal on olulisel kohal oskus tegutseda meeskonnana. Pika võistlusraja teeb raskemaks see, et kogu trassil on tegutsemas ka vastutegevus.  Seega peavad võistlejad  liikuma varjatult ja vaikselt.
 
Uuendusliku momendina on sisse viidud üldaja fikseerimine. Eksimused kontrollpunktides lisavad juurde nö karistusminuteid.
 
Võistluste peakorraldaja on Kodutütarde Sakala  ringkond. Oma tuge ja abi pakuvad ka Kaitseliidu peastaap, Kaitseliidu Sakala malev, Naiskodukaitse Sakala ringkond ning Noorte Kotkaste Sakala malev. Korraldustiimi eesotsas on noorteinstruktor Tiina Ott. Rajameister ja võistluste hing on Noorte Kotkaste instruktor Henri Paavo.  Peakohtunik on  Sakala maleva veebel Lauri Nälk.
 
Seekordne kodutütarde võistlus toimub juba 14.korda.
 
Interneti vahendusel saab jälgida võistluste kulgu http://sportrec.eu/ui/#1bk8cgn