et
en
Teksti suurus:
A A A

Vabariigi aastapäeva paraadil saab näha Kaitseliidu üksusi

23.02.2016
Akadeemiline malevkond Vabariigi aastapäeva paraadil 2015
Autor: kaitsevägi
24. veebruaril kell 12 algaval Eesti Vabariigi 98. aastapäeva paraadil Tallinnas osalevad ka Harju, Rapla ja Tallinna maleva üksused.
Kaitseliidu liputoimkond on paraadil mehitatud Kaitseliidu peastaabis teenivate tegevväelastega: lipuohvitser on major Neeme Kaarna, lippur major Iivo Heilo ning lipusaaturid major Andrus Allikas ja kapten Meelis Ivask.
 
Harju maleva jalaväekompanii eesotsas marsib malevapealik kolonelleitnant Gunnar Havi. Lippur on Männiku malevkonna pealik lipnik Daniel Nüüd ja lipu saaturid on  veebel Rene Toome ning nooremveebel Risto Pärn.
 
Tallinna maleva akadeemilise malevkonna rühma eesotsas marsib malevkonna pealik veebel Gert Kaju. Ta töötab riigiametnikuna ning kuulub korp! Vironiasse.
 
Akadeemilise malevkonna „vormiks“ on soliidne tsiviilrõivastus -  tume ülikond ja mantel, akadeemiliste organisatsioonide värvilindid, peas kantakse oma organisatsiooni tekleid või ülikoolide mütse.
 
Paraadil on allüksuse juht ning liputoimkond väljas rapiiriga. Allüksuse pealik, lippur ning lipu saatjad kannavad šärpesid (üle rinna ulatuv lai värvilint) ning rapiire. Rapiiride eesmärk on näidata, et nende omanikud kaitsevad iga hinna eest seda, mis on nende valvata antud – antud juhul malevkonna lippu. Üle õla kantav värvilint on jäänuk mõõgavööst – mõõka kui vaba mehe tunnust võisid keskajal kanda ainult kaks seisust: aadlikud ja üliõpilased. Õppustel ja väljaõppel käiakse ikka välivormis.
 
Tallinna malevast on paraadil väljas veel miinipildujarühm, mis on komplekteeritud Lõuna üksik-kompanii baasil. Lõuna üksik-kompanii koondab endast kesklinna ja Kristiine linnaosade elanikke. Miinipildujarühm on osalenud esimese vabatahtlikest koosneva üksusena ja esimese Kaitseliidu allüksusena koos Scoutspataljoniga NATO rahvusvahelisel õppusel Steadfast Jazz 2013 Poolas, kus sai kiitvaid hinnanguid nii Scoutspataljonilt kui meie NATO liitlastelt.
 
Miinipilduja rühma ülem on vabatahtlik kaitseliitlane lipnik Kristo Timberg ning lippuriks on Kristjan Pütsep.
 
Rapla malevast osaleb paraadil tankitõrjekahuri rühm, mis on mehitatud Märjamaal elavatest kaitseliitlastest. Rühm osaleb aktiivselt kõikidel suurematel Kaitseliidu õppustel nagu Hunt, Orkaan, Põhjakonn. Tankitõrjemasinad on väga hea maastikuläbivusega, mootori müra peaaegu ei kuulegi. Relvade laskekiirus on 6 lasku minutis ja efektiivne laskekaugus liikuva sihtmärgi pihta on 700 meetrit. Meeskonnas on meeskonna ülem, sihtur, laadur ja autojuht-laadur.
 
Tankitõrjekahuri rühma juhib nooremleitnant Mati Mäe, kes on Kaitseliidus alates 1999. aastast. Rapla maleva lippu kannab nooremleitnant Aavo Väli, kes on Märjamaa üksikkompanii pealik.