et
en
Teksti suurus:
A A A

Vabariigi President Kersti Kaljulaid võõrustas Naiskodukaitse juhte

18.05.2017
Vabariigi President Kersti Kaljulaid Naiskodukaitse juhte võõrustamas
Autor: Raul Mee
17. mail kohtusid Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming, esinaise asetäitja Ave Proos ning tegevliige Triin Tõnsing Kadriorus Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidiga, et arutada Naiskodukaitse rolli riigikaitses.
Vabariigi President Kersti Kaljulaid: "Kohtusin Kadriorus Naiskodukaitse juhtidega ja arutasime, millist rolli täidab see organisatsioon ja millist rolli täidavad naised riigikaitses. Me ei pea seda rolli otsima, see on olemas. Me peame leidma erinevad teed, kuidas naised selleni tuua ja Naiskodukaitse töö selles vallas on igati tunnustust väärt. Küsimuses ei ole ju mitte ainult riigikaitses, see küsimus on palju laiem ja puudutab meid kõiki - kuidas kaitsta oma peret, kodu ning kogukonda."

Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul pakkus president Kaljulaidile ennekõike huvi Naiskodukaitse roll elanikkonnakaitse valdkonna arendamisel. „Tutvustasime Ohutushoiu kursuse sisu ning arutlesime, mil viisil meie poolt oma liikmetele õpetatavad oskused jõuaksid kiiresti ja laialdaselt võimalikult paljude inimesteni. Rääksime ka sellest, et naiste kaasamine riigikaitse valdkonda peab olema mitmetahuline ja paindlik,“ lisas Tooming.