et
en
Teksti suurus:
A A A

Vabatahtlike üksused liituvad Kevadtormiga

14.05.2017
Kaitseliitlased Kevadtormil 2014
Autor: kaitsevägi
Täna liituvad õppusega Kevadtorm kaitseliitlased, üle 1000 võitleja Põhja maakaitseringkonna üksustest formeeritakse hommikul ja liiguvad õhtuks Kaitseväe keskpolügoonile.
Põhja maakaitseringkonna ülema, kolonelleitnant Toomas Väli sõnul on lahingugrupp alates 2014.aastast sihikindlalt tööd teinud osalemaks selle aasta Kevadtormil. „Trenni on tehtud palju ja hoolimata mõningatest varustuse puudujääkidest- tahe on suur- nädala aja jooksul saavad Tallinna, Harju ja Rapla kaitseliitlased ning naiskodukaitsjad Kaitseliidu tõelist olemus ja sisu näidata nii vastasolevale 2. Jalaväebrigaadile kui ka liitlasüksustele. Tänud kõigile vabatahtlikele, kes viimaste aastate jooksul on teinud kõik selleks, et lahingugrupp saaks 14. mai suurõppusele minna,“ ütles kolonelleitnant Väli.
 
Suurõppusel osaleb Tallinna, Harju ja Rapla maleva baasil komplekteeritud Põhja maakaitseringkonna lahingugrupp  1. Jalaväebrigaadi koosseisus. 15.-17. mail osaletakse brigaadi koostegevusõppes keskpolügoonil ja 19.-20. mail võtavad Kaitseliidu üksused brigaadi koosseisus osa lahingutegevusest  Sonda ja Kiviõli piirkonnas. Kevadtormile on kaasatud ka Põhja ja Kirde maakaitseringkonna staabid.  Kaitseliidu üksuste jaoks lõppeb õppus 21. mail.
 
Seoses õppusega liiguvad pühapäeval 14.05 Tallinnast ja Raplast Keskpolügooni  suunal mööda Piibe maanteed kompaniide rännakkolonnid. Kaitseliit palub kaasliiklejatelt  kannatlikkust ja tähelepanelikkust ning püüab liiklust minimaalselt häirida.
 
Kokku osaleb Kevadtormil ligi 9000 kaitseväelast, reservväelast ja kaitseliitlast ning liitlas- ja partnersõdurit. Lisaks eestlastele ja Tapal paiknevatele brittidele, prantslastele, taanlastele ja ameeriklastele osalevad Kevadtormil kaitseväelased Kanadast, Saksamaalt, Hollandist, Poolast, Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust, Ukrainast ja Gruusiast. Taevas võib näha USA, Poola, Belgia ja Hispaania lennuvahendeid. Kevadtormi lõpurivistus peetakse 25. mail kaitseväe keskpolügoonil, õppus lõpeb 26. mail.