et
en
Teksti suurus:
A A A

Valga sõjamuuseumi territooriumil avati kaasaegne takistusrada

16.06.2010
Reedel, 11. juuni keskpäeval avati Valga linnas oleva Isamaalise kasvatuse püsiekspositsiooni territooriumil noorte sõjalis-sportlik takistusrada.
Selle avamisel ütles püsiekspositsiooni juhataja major Meelis Kivi: „Meie muuseum on võtnud oma põhiülesandeks noortes kaitsetahte kasvatamise. Sellest johtuvalt püüame püsiekspositsioonis leiduva ja kogu siinse territooriumi üha atraktiivsemaks muuta“.

Major Kivi lisas, et plaanis on täielik teemapark koos selle juurde kuuluva logistikaga välja arendada. „Meie sooviks on, et inimesed, kes tulevad lähemalt ja kaugemalt muuseumisse Eesti ajalooga tutvuma, saaksid siit ka midagi enamat. Meil on huvitavaid väljapanekuid ja unikaalset kirjandust, mitmesuguseid sõjamasinaid ja tehnikat, erinevad turismimarsruudid lahingukuulsuse paikadesse jne. Aga samas on ka ööbimiskohti sajale inimesele, piljardisaal, saun ja nüüd avame oma territooriumil noorte sõjalis-sportliku takistusriba“.

„Selle takistusraja saamislugu näitab kujukalt, et kui asutused ja organisatsioonid koostööd teevad, on võimalik suuri ja ilusaid asju korda saata,“ ütles Valga maavanema ülesandeid täitev Kalev Härk.

Major Meelis Kivi väitis, et millegi loomiseks on vaja raha ja paljude inimeste tuge ning aktiivset kaasalöömist. Nende sõnadega andis ta üle tänukirjad nendele, kes on andnud oma panuse selleks, et see takistusrada sai just selline, mida kõik ootasid.

Tänukirja pälvisid asutustest Eesti Vabariigi Siseministeerium, Kaitseliidu peastaap, Valga linnavalitsus ja Kaitseliidu Valgamaa malev. Aga samas ka Anu Lillipuu, Rein Säinas, Konstantin Jevtjukov, Toomas Duvin, Raivo Rüütel, Kaimo Vahtra ja Andrus Poola.

Tegijatele antud meened pani välja Kaitseväe peastaap, Siseministeerium, Kaitseliidu Valgamaa malev, Sõjakool, Valga linna– ja maavalitsus.

Uue takistusraja õnnistas sisse Valga Peerti Luke koguduse õpetaja Allan Taruste.
„See muuseum ja tema kõrvale rajatud takistusriba on mõeldud selleks, et me õpiksime oma minevikust, kuidas elada nüüdisajal ja tulevikus. Et me oma esiisade kangelastegusid elustades kasvaksime oma isamaa patriootideks, kes on igal hetkel valmis oma maad ja rahvast kaitsma,“ väitis õpetaja.

Silmailu pakkusid kohalolnutele Kaitseliidu Valgamaa maleva noorte kotkaste ja kodutütarde võimlemisrühm. Juhendajaks Anu Lillipuu. Kollektiiv tõi vaatajateni „Kalevi“ võimlemispeol esitatava kava.

Seejärel lõikasid Isamaalise kasvatuse püsiekspositsiooni juhataja major Meelis Kivi, Valga linnapea Ivar Unt, Siseministeeriumi kantsler Märt Kraft, Valga maavanema ülesandeid täitev Kalev Härk ja Kaitseliidu Valgamaa maleva pealik kapten Rein Luhaväli uue sõjalis-sportliku takistusraja ette paigaldatud lindi läbi. Rahva tugeva aplausi saatel suundusid paljud noored kõikide jaoks avatud takistusrajale, et proovida, kas selle läbimine on nendele jõukohane, või tuleb veel palju harjutada.