et
en
Teksti suurus:
A A A

Valgamaa maleval vahetus pealik

19.06.2017
Valgamaa vana ja uus pealik KL ülemaga
Autor: Paul Poderat
Möödunud nädalal Kaitseliidu Valgamaa malevas toimunud pidulikul tseremoonial andis senine maleva pealik major Tõnis Org juhtimise üle major Kaido Lusikule.
Major Tõnis Oru juhtimisel on Kaitseliidu Valgamaa malev kaheksa aastaga hästi edenenud. Seda kinnitas ka Kaido Lusik malevat oma eelkäijalt üle võttes, öeldes, et see on olnud heades kätes. „Tõnis läheb küll ära aga temast jääb maha hästi toimiv ja tugeva kaadriga meeskond,” lisas Lusik. Kaitseliidu ülem kindral Meelis Kiili tõdes, et Valgamaa maleval on täitunud üks ajajärk, mis on olnud pikk, töine ja edukas.

„”Mõlemad mehed on väga usaldusväärsed. Nende ühine iseloomujooon on, et nad ei rapsi, nad on väga rahulikud. Nende tegevusmall on, et mõeldud – tehtud,” iseloomustas Kiili mõlemat meest. Kaitseliidu ülem lisas, et Tõnis Org on nende aastatega Valgamaa malevas palju saavutanud. „Tõnise puhul võime julgelt tagasi vaadata ja olla rahul. Balti Kaitsekolledžisse ei saa igaüks. See näitab tema taset, pühendumust ja potsensiaali. Me saame teda veel ja veel ja veel Eesti riigi kaitseks kasutada.”

Maleva juhtimist üle andes kinnitas Tõnis Org, et võib nüüd rahulikult keskenduda õpingutele. „Olen kolledži eelõppes ja saan nüüd selle pühenduda. Olen veendunud, et malev on kindlates kätes. Olen Kaidoga koos Soome maakaitseülikoolis õppinud ja tunnen teda pikka aega. Valgamaa malev on kindlates kätes.”

Oma senist teenistust Kaitseliidus kommenteerides lisas Kaido Lusik, et alles õpib organisatsiooni tundma. „Kokkupuuteid Kaitseliiduga on olnud sellest ajast. kui teenisin Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes ja sai ka kaitseliitlasi õpetamas käidud. Organisatsioon ise kui tervik – seda ma alles õpin tundma,” lausus mees.

Kaitseliidu ülema sõnul oli major Lusiku valik maleva pealiku kohale asjade loomulik käik. „Kaitseliidus ja Kaitseväes me rotateerume kogu aeg. Ta tuli Valka, sest meil oli staabiülemat vaja. Selle aasta jooksul näitas Kaido, et tal on sisu ja miks mitte tõsta inimene järgmisele positsioonile, kui ta on näidanud, et saab Kaitseliidu iseloomust aru.”

Artikkel:Rein Säinas
Fotod:Paul Poderat