et
en
Teksti suurus:
A A A

Valgamaa Noorte Kotkaste ja Kodutütarde read täienesid

22.03.2010
Noorte Kotkaste Valgamaa malev ja Kodutütarde Valgamaa ringkond korraldasid laupäeval, 20. märtsil Tsirguliina rahvamajas Noorte Kotkaste ja Kodutütarde piduliku koonduse. Sel puhul võtsid Kodutütarde ringkonnavanem Sigrit Säinas ja Noorte Kotkaste Valgamaa maleva pealik Rein Säinas Kaitseliidu Valgamaa maleva noorteorganisatsiooni ridadesse vastu uusi liikmeid.
Särasilmsed poisid ja tüdrukud, andnud ära noorte kotkaste või kodutütarde pühaliku tõotuse, saanud kaela noorte kotkaste sinise ja kodutütarde kollase kaelarätiku ning kätte vastavasse noorteorganisatsiooni astunu tunnistuse, võisid tunda end täieõiguslike Valgamaa maleva noorteorganisatsioonide liikmetena.

„Mul on väga hea meel, et nüüd, kevade hakul, said noorte kotkaste ja kodutütarde read juurde uusi liikmeid,“ ütles Kaitseliidu Valgamaa maleva pealik kapten Rein Luhaväli äsja tõotuse andnud noorte kotkaste ja kodutütarde ning nende vanemate poole pöördudes. „Olge tublid ja teotahtelised. Abistage ja õpetage üksteisi ning ärge jääge kõrvale ühestki üritusest, mis teie heaks korraldatakse. Olge uhkuseks meie isamaale,“ ütles pealik noori innustades.

Pidulikule koondusele järgnes lastevanemate teabepäev, mille viisid läbi Kaitseliidu Valgamaa maleva noorteinstruktorid Anu Lillipuu ja Kaimo Vahtra. Teabepäeva mõte oli selgitada lastevanematele, missugused põnevad üritused noori kotkaid ja kodutütreid ees ootamas on.

Pidulikule koondusele ja lastevanemate infopäevale järgnes õpetliku sisuga teatrietenduse „Simo-Karli peaasi on pea asi“ vaatamine. Etenduse autor ja esitaja oli Vahur-Paul Põldma, lavastaja Peeter Volkonski. Lavateose sisuks on õnnetusjuhtumite ja traumade ennetamine, õigete esmaabivõtete kasutamine ning juhtunud õnnetusest päästeameti õigeaegne teavitamine.

Etendusele järgnenud vestlusest selgus, et noortel oli sellest palju kasulikku õppida ja meelde jätta.