et
en
Teksti suurus:
A A A

Vihmane Kotkalend lõppes päikeses

15.10.2017
Õppustel osalejaid ootas Varbolas välikokkade poolt kokku keevitatud maitsev kombisupp ja burks
Autor: Aet Kala
9.-15. oktoobrini toimus Märjamaa vallas Kaitseliidu kooli kursuste lõpuharjutus Kotkalend.
Õppusel osales üle 70 Kaitseliidu kooli sõjalise juhtimise õppesuuna  kursuste lõpetajat koos teiste üksustega ning liitlastega Prantsuse armeest. Õppuse lahingute faasis 14. ja 15. oktoobril harjutas Varbola ja Ohukotsu aladel kuni 500 võitlejat.
 
Tänavusel Kotkalennul osalejaid kimbutas vihm terve nädala, kuid lõpurivistuseks Varbola linnuses pühapäeval oli päike väljas. Vaatamata küllaltki ekstreemsetele tingimustele oli võitlejate moraal ja füüsiline konditsioon kõrge. Sellele aitasid kaasa ka Naiskodukaitse välikoka kursuse lõpetajad, kes valmistasid paljude hinnangul üle aegade parimat toitu.
 
Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili tänas lõpurivistusel kõiki Kotkalennul osalejaid ja õppuse korraldajaid hea soorituse eest. “Võite olla uhked kordaläinud õppuse ning oma sõjalise ettevalmistuse taseme tõstmise üle. Nüüd järgneb teil juhtidena töö juba oma allüksustes. Ka sellel õppusel näitasime , et me suudame, oskame ja tahame kasutada oma õigust kodumaad kaitsta“, ütles Kaitseliidu ülem.