et
en
Teksti suurus:
A A A

Viieteistkümnes Kodutütarde Ernake toimub Harjumaal

02.06.2017
Mulluse Ernakese võitjad, Rapla kodutütred
Autor: Kaitseliit
2. juunist kuni 4. juuni toimub Järva- ja Harjumaal Kodutütarde vabariiklik võistlusmatk „Ernake 2017“. Võistlusmatkast võtavad osa kodutütarde 4-liikmelised võistkonnad igast ringkonnast ja külalisvõistkonnad Lätist ja Leedust.
Võistlusraja pikkus on linnulennult 50 km. Raja läbimiseks on aega 1,5 päeva/ 30 tundi. Võistkonnal tuleb liikuda luurepatrullina tingliku vaenlase tagalas ning täita talle antud ülesandeid. Võistlusmatka jooksul tegutseb rajal ka vastutegevus.

Võistkond peab kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja ilma igasuguse kõrvalise abita. Võistlusmatkal toimub liikumine kontrollpunktist kontrollpunkti vastavalt etteantud  ajagraafikule.
Kontrollpunktides tuleb täita ettenähtud ülesandeid. Võimalikud võistlusalad, milles iga võistkond oma teadmisi ja oskusi üles näitavad on meditsiiniülesanne, sideülesanne, laskmine erinevatest relvadest, topograafia, kauguste määramine, päästeülesanne,  sõdurioskused/matkatarkused, orienteerumine, meeskonnatöö ülesanded, luureülesanne,  tähelepanuülesanne, looduse tundmine ja füüsilist vastupidavust nõudvad ülesanded.

Võistlus avatakse 2. juunil kell 21.45 Simisalus, Albu vallas Järvamaal. Võistlusrada jääb Albu-(Järvamaa), Anija- ja Kose valla (mõlemad Harju maakonnas) territooriumile. Autasustamine toimub Kautla memoriaali juures 4.juunil kell 17.00.

Võistluse peakorraldaja on kodutütarde peavanem, võistluse läbiviijad on Kodutütarde Harju ringkond, Noorte Kotkaste Harju malev, Kaitseliidu Harju malev ja Naiskodukaitse Harju ringkond. 

„Võitluse eesmärgiks on laiemalt noorte isamaaline ja sportlik kasvatamine, kitsamalt jätkata väljakujunenud Ernakese traditsiooni, millega me kinnistame erinevaid kodutütarde ja matkatarkusi,“ ütles Kodutütarde peavanem Angelika Naris. „Muidugi soovime ka tähistada Ernakese võistlusmatka 15.aastapäeva ja selgitada välja parim ERNAKE 2017 võistkond,“ lisas Naris.

Esimene Kodutütarde Ernake korraldati 2003.aastal Tsiatsungõlmaal, Võrumaal.