et
en
Teksti suurus:
A A A

Viru malev kutsub lahingpaare patrullvõistlusele Paras Paar

31.08.2009
18.-20. septembrini on Ida-Virumaal Maidla vallas Kaitseliidu Viru maleva patrullvõistlus Paras Paar lahingpaaridele. Võistkondadel tuleb end kirja panna hiljemalt 14. septembriks.
Patrullvõistluse Paras Paar eesmärk on välja selgitada parimad lahingpaarid. Rajale pääseb viisteist kaheliikmelist võistkonda. Trassi pikkus linnulennult on 25kilomeetrit ja kulgeb läbi soode, metsade, liivandike ja karjääride.

Tinglikult on tegemist lahingsituatsiooniga ja kõik tegevused peavad toimuma varjatult ning maskeeritult. Kogu võistluse alal tegutseb vastutegevus snaiprite näol, kes jäädvustavad vahelejääjaid läbi sihiku.

Võistkondadel tuleb võistluse käigus panna üles külgmiini M-14, heita lahing-granaati, näidata laskeoskust 25-500 meetriselt distantsilt ja osutada esmaabi.

Patrullvõistlus erineb teistest samalaadsetest selle poolest, et trassi läbimisel ei ole määrav kiirus vaid pigem head sõdurioskused ülesannete lahendamisel ning kavalus. Kasuks tuleb ka kübeke sõduriõnne.
Lõpliku paremusjärjestuse aluseks on kontrollpunktides sooritatud ülesannetel saavutatud paremusjärjestus. Finišis ootab võistlejaid soe söök ja saun.

Viru malev on korraldanud patrullvõistlust Paras Paar 2000. aastast, tänavune võistlus on üheksas kord lahingpaare rajale saata.