et
en
Teksti suurus:
A A A

Viru malev võitis EROK´i laskevõistluse

02.10.2012
Viru maleva kaitseliitlased EROK´i laskevõistluste medalisajus
Autor: Hannes Reinomägi
Möödunud nädalavahetusel toimusid Kaitseliidu Männiku lasketiirus kolmeteistkümnendad Eesti Reservohvitseride Kogu rahvusvahelised laskevõistlused, mille võitis Kaitseliidu Viru malev.
Individuaalse teise koha saavutas võitja Jaanus Viirlo järel Viru maleva liige Aleksei Osokin. Kolmandaks jäi Viru malevlane Aavo Pekri, kes võistles EROK Shooting võistkonnas koos Steve Kümnikuga. Viru maleva võistkonda kuulusid veel Meelis Kask, individuaalse neljanda koha omanik ning Peeter Pops ja Sander Gutmann.

Kaheksal erineval laskeharjutusel võtsid omavahel mõõtu 52 neljaliikmelist võistkonda kaheksast riigist. Lisaks Eesti võistkondadele asusid tulejoonele võistlejad Soomest, Taanist, Norrast, Lätist, Poolast, Saksamaalt ja Hispaaniast.

Võistluse jaoks koostatud laskeharjutustel kasutati Kaitseväes ja Kaitseliidus kasutusel olevat relvastust – püstol HK USP, automaadid Galil AR ja AK4, püstolkuulipilduja Mini Uzi ning automaat M-14, mida kasutatakse 300 meetri pealt laskmiseks.

Võistlus oli jagatud kahele päevale. Esimesel päeval toimus korraldajate võistlus ning relva- ja harjutuste väljaõpe külalisvõistkondadele. Teine päev oli võistluse põhipäev.

Võistluse avasid Kaitseväe Peastaabi ülem kolonel Peeter Hoppe ja Eesti Reservohvitseride Kogu (EROK) esimees kaptenmajor Toomas Peek sõnavõttudega pidulikul rivistusel. Võistlus kuulutati avatuks kahuripauguga rivistusel.

Võistlus korraldatakse EROK, Kaitseliidu ning Kaitseväe Sõjaväepolitsei, Logistikapataljoni ja Vahipataljoni koostööna.

EROKi laskevõistluse traditsioon sai alguse juba 1998. aastal kui toimus esimene võistlus. Sellest ajast alates on võistlus olnud hinnatud laskeoskuste proovikiviks nii Eesti kui naaberriikide relvavendadele.

EROK on 1997. aastal asutatud peamiselt ohvitsere reservis koondav organisatsioon, mille eesmärkideks on riigikaitse korralduse toetamine, kaitsetahte kasvatamine ning ohvitseride sotsiaalne ühendamine. Kogul on enam kui 280 liiget. Laskevõistlus on lisaks talve- ja suvelaagritele üks vanimaid EROKi iga-aastaseid traditsioonilisi üritusi.

Võistluse protokoll