et
en
Teksti suurus:
A A A

Viru maleva võitlusgrupp harjutas kahel nädalavahetusel varitsust

12.08.2010
24.-25. juuli ja 6.-7. august toimus võitlusgrupi varitsuse õpe, mille viis läbi võitlusgrupi ülem nooremleitnant Sven Neudorf. Esimesel nädalavahetusel harjutasid võitlusgrupi liikmed relvavaritsust ja järgneval miinivaritsust. Miinivaritsusel valmistati ka nelja tunni jooksul punker.
Võitlusgrupi jaoülema Kert Kirsimäe sõnul õppisid võitlusgrupi uued mehed õppusel ära kasutama maastiku iseärasusi ja võtma arvesse olulisi nüansse peidiku tegemisel.

Samuti said mehed aru sellest, et avastamisohu vähendamiseks tuleb olla kohati väga nahhaalne ja ootamatu ning varitsus tuleb üles seada selliselt, et vastasel oleks väga raske peale esimest pauku orienteeruda, et kes laseb, kust lastakse jne.

„Miinivaritsust punkriga teadupärast ei õpetata minu teada kuskil, kuigi meie oludes on see üks vähesest efektiisetest võitlusviisidest,“ arvas nooremseersant Kert Kirsimäe.

„Üldiselt pean õppust kordaläinuks,“ sõnas Kirsimäe. „Kahjuks on Eesti riigis nii palju keelualasid ja piiranguid, et on väga keerukas luua täiemahulist ja
reaalsuselähedast pilti,“ lisas ta silmas pidades raidtõkke tegemist lõhkeainega.

Viru maleva võitlusgrupp on loonud kokku viis punkrit ja need on ehitatud nii hästi, et enamust nendest ei ole üles leitud. „ Nendest enamusi ei leitud üles isegi nende peal seistes“, rääkis Kirsimäe. Õppus andis Kirsimäe sõnul teadmise, et kiire punkri teeb valmis üks jagu nelja tunniga, kui materjalid on selleks olemas.