et
en
Teksti suurus:
A A A

Viru ringkonna naiskodukaitsjad said Eesti Grilliliidu akrediteeritud kohtunikeks

16.03.2010
Päev enne naistepäeva, 7. märtsil oli Türil, Veskisillal, Eesti Grilliliidu kohtunike koolitus, kus 94 osaleja seas said grillimise koolitust ka Naiskodukaitse Viru ringkonna naiskodukaitsjad.
Märtsis toimunud koolitusel said Eesti Grilliliidu akrediteeritud kohtunikeks naiskodukaitsjad Ursula Aal, Marit Mägi ja Maire Laht.

Naiskodukaitse Viru ringkonna instruktor Maire Laht kinnitas, et koolitusel osalemise eesmärk ei olnud ainult kohtunikuks õppimine. Kursus andis teadmised, milline peab olema õige grillitud liha ja selle maitseomadused. „Samuti tahame osaleda maakondlikul grillvõistlusel, mille ülesanne on tunda grilltoitude valmistamise viise,“ sõnas Maire Laht.

Osalejaid oli poole rohkem kui mullu Lillelaadal toimunud esimesel õppepäeval. Nii suur arv kvalifitseeritud kohtunikke on vajalik, kuna esimest korda Grillfesti võistluste ajaloos hindavad nii maakondlikes eelvoorudes kui suurel lõppvõistlusel võistlustöid ainult Eesti Grilliliidu liikmetest koolitatud kohtunikud.

Kohtunikuks võib saada iga soovija, kes astub Eesti Grilliliidu liikmeks ja läbib vastava baaskoolituse ja iga aasta kevadel toimuva täiendkoolituse.

Eelmise aasta 7. juunil Rakvere kirikuaias toimunud Eesti meistrivõistluste sarja maakondlikul grillvõistlusel saavutasid Viru ringkonna naiskodukaitsjad koos tolleaegse maavanemast meeskonnakaaslase Urmas Tammega VII koha.

Võisteldi kahes voorus: Rakvere Lihakombinaadi maitsestamata searibi grillimises ja fantaasiaroa valmistamises.

Sel aastal toimuvad maakondlikud eelvoorud igas maakonnas (kokku 15 võistlust). Lääne- Virumaa meistrid grillimises selguvad 6. juunil Väike- Maarja staadionil.