et
en
Teksti suurus:
A A A

Võidupüha paraad Hiiumaal toob kaasa muudatusi liikluses

19.06.2015
Liikluskorralduse muutused Kärdlas
Autor: Hiiu vald
Seoses 23. juunil Hiiumaal Kärdlas toimuva Võidupüha paraadiga palub Kaitseliit kõigilt hiidlastelt ja saare külalistelt mõistmist ning palub võimalusel  saarele sõitu 22. juunil ja mandrile 23. juunil vältida, või varuda selleks lisaaega. Lisaks toob paraad kaasa liikluspiiranguid Kärdla linnas 22. ja 23. juunil.
Rohuküla-Heltermaa sõidugraafikud on küll juba pühadele eelneval nädalavahetusel tavapärasest tihedamad, et anda võimalus reisida Hiiumaale aegsasti kohale. Riik on tellinud lisareise ja sõidugraafikud on 19.-24. juunil pea maksimaalse tihedusega – mõlemad laevad sõidavad kogu päeva ulatuses enamasti 1,5-tunnise graafikuga. Hiiumaa liini teenindavad parvlaevad Hiiumaa ja St. Ola, seega on ka laevastiku võimsus veidi suurem kui mullu, kui teiseks laevaks oli Regula.

Väinamere Liinide teenindusjuhi Anu Hiiuväina sõnul saavad kõik anda oma panuse Hiiumaa jaoks ajaloolise sündmuse Võidupüha paraadi õnnestumisse. „Paraadi korraldajate ja Hiiu maavalitsusega koostöös oleme püüdnud leida parimad võimalikud lahendused praami üleveo korraldamiseks. 22. ja 23. juunil on mitmed reisid seotud peamiselt ainult paraadi teenindamisega. Seetõttu palume võimalusel planeerida juba oma reis nii, et saaks sõita teistel aegadel, nii saavad kõik reisijad toetada paraadi õnnestumist,“ ütles Hiiuväin.

Paraadi bussikolonnid ja teenindavad sõidukid liiguvad peamiselt esmaspäeval, 22. juunil reisidega Rohukülast kell 13:00, 14:30 ja Heltermaalt 23. juunil kell 13:00, 14:30 ja 16:00.

Võidupüha paraad toob kaasa ka piiranguid Hiiumaa, peamiselt küll Kärdla liikluses.

22. juuni kell 20:00 – 23:00 suletakse paraadi prooviks Kärdla Keskväljak ja osaliselt Sadama ning Rookopli tänav. Rookopli tänav alates Keskväljakust kuni Sadama tänavani ja Sadama tänav alates Rookopli tänavast kuni Kärdla Bussijaamani (Sadama tn 13). Samuti on suletud Hiiu ja Tiigi tänava ristmik.

 23. juuni suletakse tänavad kell 08:00 ja taasavatakse kell 13:00. Suletud on Kärdla Keskväljak (paraadi väljak), Rookopli, Sadama ja Väike-Sadama tänavad ning osaliselt Hiiu tänava Eha ning Rookopli tänava vaheline lõik, Tiigi tänava Rookopli ja Vabaduse tänava vaheline lõik ning Posti tänava Sadama ja Uue tänava vaheline lõik.
 Orienteeruvalt kell 12:00 - 12:30 on paraadi väljamarsi ajaks suletud riigimaanteede Heltermaa mnt, Kõrgessaare mnt ja Käina mnt ringristmik, mistõttu palume võimalusel seda lõiku vältida!

2015. aasta Võidupüha paraad toimub 23.06 Kärdla Keskväljakul kl 11.00-12.00.