et
en
Teksti suurus:
A A A

Võrumaa malevas võisteldi lahingrelvadega laskesuusatamises

06.02.2010
Kaitseliidu Võrumaa malev korraldas 4.veebruaril Nursipalu harjutusväljal laskesuusavõistluse, milles laskmine toimus automaadist AK 4.
Esimesel võistlusel võistlesid omavahel nii tegevteenistujad kui ka ametnikud, samuti külalisvõistleja Kaitseliidu Tallinna malevast.

Võistlejatel tuli läbida kokku võistlusdistants pikkusega 3.9 km, mille jooksul läbiti kolm ringi (1,3 km ring) ning iga ringi lõpus tuli võistlejatel tabada 150 meetri kauguselt automaadist AK4 märklehte viie padruniga, kokku 15 lasku.

Iga möödalasu eest saadi trahviaega 30 sekundit. Kogu võistlus läbiti sõjaväesuuskadel koos relvaga.

Võrumaa maleva relvur nooremveebel Andres Loogi sõnul oli pilootüritus mõeldud just kaaderkoosseisule, et näha kuidas esimene võistlus välja kukub.

Võistluse võitis Võrumaa maleva nooreminstruktor nooremveebel Juhan Härra, kelle aeg suusatamise kokkuvõttes oli küll viies, kuid ülimalt täpne laskmine tõi talle esikoha. Külalisvõistleja Tarmo Kangur Kaitseliidu Tallinna malevast, kelle nii suusatamise aeg kui ka laskmistulemus 3 möödalasuga olid paremuselt teised, jäigi kokkuvõtte teiseks.

Kokku pani oma jõu ja oskused proovile 8 võistlejat. Tulevikus soovitakse hakata korraldama üritust tihedamini ja osalema kutsuda ka naabermalevaid, vabatahtlikke pealikke jt.