et
en
Teksti suurus:
A A A

Admiral Pitka luurevõistlus rullub lahti Saaremaal

02.08.2021
APRC'2019
Autor: Karmen Vesselov
Tänavusel rahvusvahelisel Admiral Pitka luurevõistlusel läheb rajale 27 neljaliikmelist võistkonda, kes peavad nelja päeva jooksul läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult pea sada kilomeetrit.
Võistlema tullakse üheksast riigist. Välismaistest külalistest on kahe võistkonnaga esindatud Soome, ühe võistkonnaga Taani, Belgia, Leedu, Läti, Poola, Prantsusmaa ja Ameerika Ühendriigid. Ka osaleb heitluses USA/Eesti ühisvõistkond.

Lisaks piiritagustele relvavendadele lähevad võistlustulle ka kodumaised jõustruktuurid. Kaitseliidust on esindatud võistkondadega Harju, Järva, Pärnumaa, Rapla, Tallinna, Tartu, Jõgeva ja Valgamaa malevad ning Naiskodukaitse koguni kolme võistkonnaga.

Veel võtavad võistlusest osa Kaitseväe peastaabi, Pioneeripataljoni, Kuperjanovi pataljoni ning Politsei- ja Piirivalveameti võistkonnad.

Võistluse avamine on kolmapäeval, 4. augustil kell 15.00 Kuressaare Vabadussõja ausamba juures. Võistlejad jõuavad finišisse Kuressaares laupäeva, 7. augusti hommikul.

Võistlejatelt ja korraldajatelt nõutakse vaktsineerimistunnistuse olemasolu või negatiivset koroonatesti. Samuti kiirtestitakse kõik vaktsineerimata tegelased.

Mullu jäi luurevõistlus koroonapandeemia tõttu ära, 2019. aastal toimus see Valgamaal.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.