et
en
Teksti suurus:
A A A

Admiral Pitka luurevõistluse võitis Kaitseliidu Pärnumaa maleva esimene võistkond

09.08.2019
Võitjameeskonna liikmed
Autor: Karri Kaas
​Täna Valga linnas lõppenud rahvusvahelise Admiral Pitka luurevõistluse võitis Kaitseliidu Pärnumaa maleva esimene meeskond, teiseks tuli Kaitseväe peastaabi ja kolmandaks Kaitseliidu Pärnumaa maleva teine võistkond.
Võitjameeskonda kuulusid Valdo Hälvin, Taavi Tilk, Janno Lampp ja Erik-Jörgen Sempelson.
 
Parim välisriigi võistkond oli Rikama Soomest, kes saavutas 4. koha.
 
Admiral Pitka luurevõistluse lõpetas kakskümmend seitse võistkonda kahekümne kaheksast startinud võistkonnad. Omavahel võtsid mõõtu Eesti, Belgia, Bosnia ja Herzegovina, Itaalia, Kanada, Leedu, Läti, Poola, Prantsusmaa, Rumeenia, Soome, Taani ja USA riigikaitseorganisatsioonide esindused.
 
Maailma üheks raskemaks militaarvõistluseks peetaval admiral Pitka luurevõistlusel pidid neljaliikmelised võistkonnad 6.augustist kuni 9. augustini läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult üheksakümmend kilomeetrit.
 
 Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.
 
Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem kolonel Riho Ühtegi, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii Kaitsevägi, Erna selts kui ka teised organisatsioonid.
 
Admiral Pitka luurevõistluse lõpuprotokoll