et
en
Teksti suurus:
A A A

​Admiral Pitka luurevõistluse võitis Scoutspataljoni võistkond

03.08.2018
Scoutspataljoni meeskond rajal
Autor: Maret Kommer
Täna Laiuse ordulinnuse varemetes lõppenud rahvusvahelise admiral Pitka luurevõistluse võitis Scoutspataljoni meeskond, teiseks tuli Kaitseliidu Järva maleva ja kolmandaks Kaitseliidu Tallinna maleva Kalevi malevkonna võistkond.
Võitjameeskonda kuulusid leitnant Valdo Hälvin, leitnant Priit Lillemets, nooremveebel Rasmus Kukk ja nooremseersant Mikk Paas.
 
Leitnant Valdo Hälvini sõnul tõi võidu kokkutöötanud võistkond. „Kindlasti on see pikk patrullvõistlustel käimiste kogemus. Me oleme käinud siin osaliselt sama seltskonnaga võistlemas,“ lisas leitnant Hälvin.
 
Parim välisriigi võistkond oli Erikoisrajajääkärikilta Soomest, kes saavutas 7. koha. Ainus võistlusel osalenud naiskond, Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna võistkond tuli 17. kohale.
 
Kokku lõpetas admiral Pitka luurevõistluse kakskümmend üks võistkonda kahekümne üheksast startinust. Omavahel võtsid mõõtu Eesti, Soome, Poola, Taani, USA, Leedu, Bosnia ja Herzegovinast, Rootsi, Läti, Itaalia ja Suurbritannia riigikaitse organisatsioonide esindused.
 
Maailma üheks raskemaks militaarvõistluseks peetaval admiral Pitka luurevõistlusel pidid neljaliikmelised võistkonnad 31. juulist kuni 3. augustini läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult sada seitse kilomeetrit.
 
Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.
 
Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii Kaitsevägi, Erna selts kui ka teised organisatsioonid.

Admiral Pitka luurevõistluse lõpuprotokoll