et
en
Teksti suurus:
A A A

Admiral Pitka luurevõistlusel lähevad rajale 13 riigi võistkonnad

05.08.2019
Võistluse avamine
Autor: Karri Kaas
Täna, 5. augustil avasid Kaitseliidu ülem kolonel Riho Ühtegi ning Valga vallavanem Margus Lepik Lüllemäel  Karula Vabadussõja ausamba juures seitsmenda Admiral Pitka luurevõistluse.
 „Pidage meeles, mitte kõik ei võida, aga sellel võistlusel ei ole ka kaotajaid,“ ütles Kaitseliidu ülem kolonel Riho Ühtegi avamisel ning lisas, et kõik võistkonnad saavad Admiral Pitka luurevõistluselt juurde kogemusi ja elamusi.
 
Võistkonnad saavad tänase öö veel puhata. Homme alates 10.00st stardivad Valgamaal rajale Eesti, Belgia, Bosnia ja Herzegovina, Itaalia, Kanada, Leedu, Läti, Poola, Prantsusmaa, Rumeenia, Soome, Taani ja USA riigikaitseorganisatsioonide võistkonnad.
 
Kõik huvilised saavad Admiral Pitka luurevõistlust vaatama tulla homme, 6. augustil kell 14.00 -19.30 avatud kontrollpunkti, mis asub Sooru järve lõunapoolsel kaldal Soorus, Valgamaal.
 
Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.